Skládací telefon

Objevil se na MS ve fotbale 1962, kde Československo bralo stříbro, cestovatel v čase? Muž prý v ruce drží skládací mobil

  • Další cestovatel z budoucnosti?
  • 61 let stará fotka prý odhalila záhadu

Je opravdu možné nějakým způsobem navštívit jinou dobu, než ve které se právě nacházíme? Na to odpověď neznáme! Ale ať už je to jakkoliv, příznivci záhad teď žijí dalším „podezřelým“ snímkem.


Nepřehlédněte: Novodobý Nostradamus, který předpověděl válku na Ukrajině, varuje: To nejhorší přijde v roce 2023


Cestování časem je v poslední době oblíbeným tématem jak pro milovníky konspiračních teorií, tak i pro tu konzervativnější část společnosti. Mnozí lidé skutečně věří, že stroj času existuje, že se nejedná o pouhý výmysl. Tyto hlasy se opírají o různé historické záběry, na nichž jsou zachyceni lidé, které ve své době působí velice neobvykle. 

Přicestoval z budoucnosti?

Lidi s ostřížím zrakem nyní zaujala fotografie z finále mistrovství světa ve fotbale, ve kterém v roce 1962 Brazílie porazila Československo 3:1. Na snímku je podle nich vidět člověk, zřejmě cestovatel v čase, který používá skládací telefon.

Fotografie ukazuje kapitána Brazílie Mauro Ramose, jak v Chile triumfálně zvedá trofej poté, co jeho tým v rozhodujícím zápase porazil Čechoslováky. Když se na fotku podíváte, můžete v hloučku reportérů a fotografů, kteří fotbalistu obklopují, skutečně spatřit člověka, který má v roce něco, co vypadá jako vyklápěcí telefon.

Ukazuje cestovatel v čase skládací smartphone?

Podle deníku The Mirror se zdá, že vítězný Brazilec na snímku hledí přímo do „smartphonu“, což mezi příznivci konspiračních teorií vyvolává mírné mrazení po celém těle. Smartphony véčkové konstrukce byly totiž vynalezeny až v roce 1996, kdy Motorola vydala model StarTAC.

Jak to tedy ve skutečnosti je? Osoba na fotografii dole uprostřed samozřejmě nedrží mobilní telefon, ale dobový fotoaparát. Fotograf používá pouze jednu ruku. To je celé. Ani tentokrát o žádné cestování v čase nejde.

V posledních týdnech se do médií dostaly různé nejednoznačné historické fotografie, které mezi zastánci konspiračních teorií vyvolaly pozdvižení. Virálně se na internetu šíří třeba i video z roku 1938, které ukazuje, jak lidé chodí po ulici, když najednou se v záběru objeví mladá žena, která drží u ucha předmět, který vypadá jako smartphone.

Zdroj náhledové fotografie: Onur Binay / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares