Huawei AppGallery

O aplikaci Viber je v Huawei AppGallery obrovský zájem

  • Rakuten Viber je jedna z nejpopulárnějších komunikačních aplikací
  • Huawei s Viberem nyní posiluje spolupráci
  • Populáního kecálka si z AppGallery stáhly desítky milionů lidí v Evropě

Společnost Huawei oznámila rozšíření dlouhodobé spolupráce s komunikační aplikací Viber. Mezinárodní službu, která uživatelům umožňuje volání a zasílání zpráv, používají stovky milionů lidí ve 190 zemích světa. Viber je jednou z prvních velkých značek, které se v obchodu s aplikacemi AppGallery od Huawei objevily a patří také mezi ty nejpopulárnější.


Psali jsme: Huawei P50 vypadá úchvatně, unikl nový render


Viber je v AppGallery nesmírně populární

Aplikaci Viber která zprostředkovává hlasové hovory a videohovory, zasílání zpráv nebo skupinové chaty, si od jejího uvedení před 18 měsíci v AppGallery stáhlo již 62 milionů uživatelů ve střední a východní Evropě, SNS, Skandinávii a asijsko-pacifickém regionu. Třetina všech stažení byla uskutečněna právě uživateli z Evropy. Obě společnosti nyní spolupracují na zajištění ještě hlubší komunikace a zapojení rostoucí uživatelské základny.

Důvodem pro úspěch aplikace Viber v AppGallery je bezpochyby schopnost přijmout strategii Huawei nazvanou „Glocal“. Ta se soustředí na rozvoj vztahů s poskytovateli aplikací, jejichž řešení jsou navržena tak, aby lidem poskytovala kvalitní a lokálně orientované služby.

Komunikační aplikace Viber
Komunikační aplikace Viber | foto: Viber

„Mnoho populárních aplikací nabízí své služby globálně, nesynchronizuje je ale vždy s místními potřebami uživatelů,“ říká Derek Yu, viceprezident společnosti Huawei CEE & Nordic. „Aplikace Viber, která má značný globální přesah, s námi úzce spolupracovala na splnění konkrétních lokálních požadavků zákazníků, což přineslo velký ohlas. Značka Viber ukazuje dalším poskytovatelům aplikací v AppGallery, jak vycházet vstříc specifikům a potřebám lokálních uživatelů.“

Viber v Huawei AppGallery
Viber v Huawei AppGallery | foto: FONETECH.CZ

Samolepky zdarma, ale ne pro každého

„Jsme velice rádi, že máme za partnera tak důležitého hráče na trhu, jakým je Huawei. Zároveň si vážíme toho, že se uživatelům naše aplikace líbí. Data o stahování Viberu ukazují, že se naše úsilí ubírá správným směrem a že se vzájemné partnerství vyplácí. Jsme přesvědčeni, že naši spolupráci čeká skvělá budoucnost,“ věří Anna Znamenskaya, ředitelka pro růst ve společnosti Rakuten Viber.

V rámci obchodního partnerství vydal Viber přizpůsobenou verzi aplikace, ve které jsou všechny balíčky samolepek k dostání zdarma, a to výhradně pro uživatele s nejnovější verzí aplikace staženou z AppGallery.

Total
6
Shares