Windows 11

Nový světový rekord? Nadšenec nainstaloval systém Windows 10 za pouhých 104 sekund

  • Programátoři upravili Windows 10
  • Na PC systém nahodili v rekordním čase

Je skutečně možné nainstalovat operační systém Windows 10 za pouhých 104 sekund? Vše nasvědčuje tomu, že ano. Důkazem je video od vývojářů speciálně optimalizované verze NTDev tiny10.


Nepřehlédněte: „Září jako 500 bilionů Sluncí“. Překvapení vědci hlásí, že našli nejjasnější objekt ve vesmíru


Windows 10 nainstalovaný za pouhých 104 sekund

Nesnadného úkolu nainstalovat operační systém Windows 10, který stále spokojeně používají miliony lidí po celém světě, pokud možno co nejrychleji, se ujala společnost NTDev, která je vývojářem odlehčené verze známé jako Tiny10 (a její sourozenecké verze pro Windows 11, pojmenované Tiny11, jak správně tušíte).

Expertům se podařilo nainstalovat „desítky“ za něco málo přes 100 sekund, tedy ani zdaleka ne za minutu a půl. Docela působivé? Že ano?

Na druhou stranu je důležité zmínit, že použitá verze Tiny10 je ve skutečnosti značně upravený systém Windows 10 – mimořádně optimalizovaný s ohledem na rychlost, odezvu a hlavně superrychlou instalaci.

Běžná instance trvá asi 30 minut

Rekordní pokus byl proveden pomocí instalačního souboru založeného na Windows 10 v sestavení 1809, což je verze, která oficiálně vyšla v říjnu roku 2018, tedy před šesti lety.

Abychom však byli spravedliví, stále se programátorům podařilo nainstalovat funkční verzi Windows 10 a výtka, že se jedná o poněkud zastaralé sestavení Tiny10, které bylo upraveno a zjednodušeno tak, aby se na počítač nainstalovalo bleskovou rychlostí, není ve skutečnosti kritikou jako takovou. Záleží na tom, z jakého úhlu se na vše díváte…

V každém případě jde o zajímavou věc, zejména vzhledem k tomu, že typická instalace operačního systému Windows 10 obvykle trvá asi půl hodiny a věřte, že rozhodně nejde o něco, na co byste se 30 minut chtěli dívat.

Zdroj náhledové fotografie: Windows / Unsplash, zdroj: techRadar

Total
0
Shares