Nový iPhone SE klepe na dveře

Nový levný iPhone už v březnu. Apple zase neuhlídal datum tiskové konference

  • Nástupce malého levného iPhonu SE se dočkáme už brzy
  • Spolu s ním dorazí i nový iPad Air a Mac Mini s lepším procesorem

Apple má na březen v plánu tiskovou konferenci, na které by měl odhalit nový levný iPhone společně s aktualizovaným iPadem Air a Macem Mini. Uvedl to Mark Gurman, redaktor Bloombergu, který se specializuje na produkty s nakousnutým jablkem ve znaku.


Nepřehlédněte: iPhone brzy odemknete i s nasazenou rouškou. Apple chystá geniální novinku


Malý levný iPhone s 5G

Očekávaných novinek z dílen amerického Applu se podle posledních informací dočkáme na keynote, která je naplánovaná na druhý březnový týden. Gurman tvrdí, že pandemie a nenadálé okolnosti mohou datum posunout, věří však, že k tomu nedojde.

Už delší dobu víme, že letošní iPhone SE+ 5G (tak se má mobil jmenovat, pozn. red.) se bude hodně podobat předchůdci – dostane totiž stejnou úhlopříčku displeje (4,7 palce) a také ikonické tlačítko home.

Novou klíčovou vlastností tu bude podpora rychlých 5G sítí, což bude umožněno použitím špičkové čipové sady Apple 15 Bionic, na kterou lákají iPhony 13. A vylepšen bude také fotoaparát nového SE, i když o něm na veřejnost zatím neunikly žádné podrobnosti.

iPad, počítač a iOS 15.4 pro rouškaře

Podporu 5G a moderní čipset A15 Bionic nabídne i nový iPad Air, přičemž úhlopříčka displeje tabletu bude 10,9 palce. Na plánované tiskové konferenci dojde také k odhalení nového Macu Mini s procesory M1 Pro, M1 Max nebo dokonce M2.

Gurman příznivce Applu láká i na software. Podle něj bude ve druhém březnovém týdnu vydán operační systém iOS 15.4. Aktualizace přinese důležité vylepšení funkce Face ID, která umožní odemknutí iPhonu i s rouškou či respirátorem na obličeji, nebo možnost naplno využít 120Hz ProMotion displej iPhonů 13 Pro (Max).

Tisková konference společnosti Apple se má uskutečnit v úterý 8. března.

Zdroj náhledové fotografie: Michael Weidemann / Unsplash

Total
0
Shares