Nový iPhone SE klepe na dveře

Nový iPhone SE bude až směšně levný telefon, kvůli konkurenci s Androidem

  • Na nezájem si nový iPhone SE nebude moci stěžovat
  • Apple chystá agresivní cenovku, což má poptávku ještě více podpořit

To, na co mnozí jablíčkáři dlouho čekali, bude brzy stane realitou. Pokud se nestane něco neočekávaného, dočkáme se po dvou letech uvedení dalšího levného iPhonu. Speciální mediální akce se uskuteční v úterý 8. března, a kromě telefonu přinese i aktualizovaný iPad Air.


Nepřehlédněte: Žhavte telefony! Xiaomi v Česku rozesílá MIUI 13 a Android 12


Premiéra už v březnu

Už delší dobu víme, že letošní iPhone SE+ 5G (tak se má mobil jmenovat, pozn. red.) se bude hodně podobat předchůdci – má totiž dostat stejnou úhlopříčku displeje (4,7 palce) a také mechanické tlačítko home.

Apple o tiskové konferenci mlčí. Přirozeně. Je tomu tak vždy, když má něco nového představit. Analytik John Donovan nicméně už dopředu prozrazuje, že by nový iPhone mohl být velmi levný. Podle něj by v základní verzi měl stát pouze 300 dolarů (s daní 9 490 Kč). Mezigeneračně by tak Apple zlevnil o 99 dolarů.

Další analytik, Daniel Ives, si myslí, že iPhone SE+ 5G odstartuje na obvyklých 399 dolarech (11 690 Kč s DPH). Přesto ani on nevylučuje, že by Apple mohl skutečně něco zlevnit.

WhatsApp připravuje migraci chatů z Androidu na iOS
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Připojí se k 5G internetu

Novou klíčovou vlastností cenově dostupného iPhonu bude podpora rychlých 5G sítí, což bude umožněno použitím špičkové čipové sady Apple 15 Bionic, na kterou lákají iPhony 13. Zcela nový by měl být také fotoaparát, ale o něm nevíme zhola nic.

Připomeňme, že nejlevnějším iPhonem v nabídce společnosti Apple je stále iPhone SE (2020). V provedení s 64GB úložištěm se dá pořídit již za 11 690 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: Michael Weidemann / Unsplash

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Takže mobil pro sociální případy, které mají nutkavou potřebu mít IPhone, protože jinak by nebyli in. Co na tom, že to bude technologicky zastaraný kousek železa, ale bude to na sobě mít jabko.

Comments are closed.