iPhone 14

Nový iPhone 15 explodoval v posteli. Ráno mě probudil zápach hořícího plastu, tvrdí muž

  • Objevil se další znepokojivý incident
  • Opět v souvislosti s výbuchem telefonu

Na trhu se prakticky ještě neohřál a už má na kontě škraloup. Majiteli po pouhých několika týdnech používání explodoval nový iPhone 15 Pro. Co se vlastně přihodilo?


Nepřehlédněte: Astronaut ISS pořídil z vesmíru snímek zářící „lebky“, která se dívala zpět


Nový iPhone 15 Pro explodoval

Exploze chytrého telefonu je nepříjemná věc. Dochází k tomu naštěstí jen občas, ale když už o tom slyšíme, nejedná se o nic pěkného. Výbuch obvykle provází škody na majetku a někdy bohužel i na životech.

Výbuchy smartphonů se nevyhýbají žádnému výrobci a nyní se to stalo znovu. Naštěstí nikoli v České republice, ale ve Spojených státech, kde se přes noc roztavil nový iPhone 15 Pro od Applu.

O incidentu informoval jeden uživatel na diskuzním fóru Reddit, kam napsal: „Dnes ráno mě probudil zápach hořícího plastu. Ukázalo se, že můj iPhone 15 Pro se přes noc roztavil…“ „Šel jsem do Apple Storu hned, jak otevřeli v 10 hodin dopoledne. Na místě mi telefon vyměnili a řekli, že nikdy nic takového neviděli. Stalo se to ještě někomu?“ dodal. Aby své tvrzení doložil, nahrál do příspěvku dvě fotografie, na kterých je jasně vidět, že s iPhonem není něco v pořádku (na snímky poškozeného mobilu se podívejte tady).

iPhone 15 Pro Max
Zdroj: FONETECH.CZ

Na vině byla neoriginální nabíječka

Uživatel s přezdívkou Trulywenttospace měl podle všeho iPhone položený celou noc vedle sebe na posteli. Vzhledem ke stáří zařízení lze prakticky vyloučit, že se v telefonu nacházela neoriginální baterie. Muž se však v chatu později přiznal, že nepoužíval originální nabíjecí adaptér od Applu, ale alternativu od jiného výrobce. Kdo by čekal, že to od dalších uživatelů schytá, byl by na omylu.

„Možná, že kdyby je Apple (a další) stále zahrnoval do balení, lidé by nemuseli kupovat levnější alternativy třetích stran,“ zastal se ho jeden čtenář, zatímco další přidal: „Prosím, nemluvte o věcech, o kterých nemáte ani páru. Pokud je špatná nabíječka, telefon by to měl detekovat a nenabíjet, každý telefon má (nebo by měl mít) ochranu, pokud s adaptérem něco je. I když to zní divně, je to chyba Applu.“

Zdroj náhledové fotografie: Daniel Romero / Unsplash, zdroj: Reddit

Total
0
Shares