iPhone 14

Nový iPhone 14 dostane technologicky zastaralý displej. Apple škudlí, kde se dá

  • Základní iPhone14 nebude to pravé ořechové
  • Dostane pomalejší paměti i starší typ displeje

Apple letos ještě víc rozevře pomyslné nůžky mezi jednotlivými modely nových iPhonů 14. Zahraniční média informují, že základní telefony dostanou o poznání horší displeje i výrazně pomalejší paměti.


Nepřehlédněte: Země zrychluje tempo své rotace. Vědci netuší, co je důvodem a varují před následky


Osekaný iPhone 14

Už se to pomalu blíží a za necelé dva měsíce bychom se měli konečně dočkat premiéry nových jablečných smartphonů. I letos jich opět bude několik, avšak natěšení příznivci značky musí počítat s tím, že mezi jednotlivými telefony budou citelné rozdíly.

Zatímco základní iPhone 14 a iPhone 14 Max dostanou 6 GB operační paměti, prémiová provedení Pro a Pro Max si polepší a dorazí rovnou s 8 GB. Apple u variant s přídomkem Pro nasadí čipy LPDDR5, ale standardní verze iPhonů 14 si bohužel stále ponechají starší LPDDR4X. Modernější a rychlejší paměti obvykle znamenají rychlejší načítání her a aplikací, zkrátka svižnější reakce telefonu.

Kromě pomalejších čipů i horší displej

K ještě výraznějšímu rozdílu dojde v případě displejů. Zatímco iPhony 14 Pro a Pro Max obdrží to nejlepší na trhu, iPhony 14 dostanou technologicky několik let staré zobrazovače. Apple se rozhodl šetřit, a základní modely si budou muset vystačit s AMOLED panely typu LTPS.

Oproti tomu nejlepší letošní iPhony přejdou na obrazovky LTPO, které se budou umět podtaktovat na pouhý 1 Hz a nabídnou tak očekávanou funkci Always-On, tedy zobrazení času a různých notifikací i na vypnuté obrazovce.

Málokdo si přitom dnes vzpomene, že s touto funkcí začínala Nokia N86, která byla uvedena v roce 2009. Zobrazovače do všech letošních iPhonů 14 si cupertinská firma objednala u korejského Samsungu, údajně bylo nasmlouváno 80 milionů displejů.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Digitimes, SamMobile 

Total
0
Shares
3 komentářů
  1. Tak ono to není tak jednoduché. Apple je komplexní, kvalitní zpracování, propojení zařízení, co nikdo nemá, dlouhodobá podpora. Taky jsem je kritizoval, ale ten eexperience Je totálně několik let napřed před ostatními. Možná mají nějaké problémy s dodávkami. Nicméně zasloužilo by si to, aby se to projevilo i na ceně nižší. Ale je to Apple a jak si zaslouží pochvalu tak i kritiků a cena bude stejně vyšší.

    1. V čem přesně je propojení zařízení, co nikdo nemá?
      Google zařízení jsou propojená úplně dostatečně a rozhodně nevidím rozdíl mezi těmi ekosystémy, abych tvrdil, že Apple je několik let napřed.

Comments are closed.