Avatar

Nový Avatar táhne česká kina k rekordu. Kdy se na film podíváme i na Disney+?

  • Vraťte se na Pandoru. Je tu nový Avatar!
  • Kdy se filmu dočkáme i na Disney+?

Provozovatelé tuzemských kin si mnou ruce a poděkovat za to mohou hlavně Cameronovu sci-fi trháku Avatar: Cesta vody, ve kterém se po více jak deseti letech znovu setkáváme s Jackem Sully a Neytiri. Ne každému se však chce mezi lidi do přeplněného sálu, což vyvolává otázku, kdy se film objeví na streamovací platformě Disney+.


Nepřehlédněte: 50 tajných kódů Netflix: Jak najít a sledovat ty nejlepší skryté filmy o letošních Vánocích?


Nový Avatar je pastvou pro oči

Když byl na přelomu let 2009 a 2010 do kin uvedený první Avatar, zbořil tehdy všechny rekordy a stal se filmem s historicky nejvyššími tržbami. A přestože se filmový byznys za posledních 13 let dramaticky změnil, vše nasvědčuje tomu, že pokračování úspěch zopakuje. Velký zájem diváků však zřejmě způsobí to, že se „dvojka“ Avataru na Disney+ dostane později, než bychom si přáli.

Disney+ obvykle novinky z kin na stream přesouvá po 45 dnech, ale není tomu tak pokaždé, píše server The Streamable. Například marvelovka Eternals byla v kinech 5. listopadu 2021, ale na Disney+ se dostala až 12. ledna 2022, tedy o 68 dní později. A podobné to bylo s filmy Thor: Love and Thunder a Shang-Chi: Legend of the Ten Rings.

Kdy se filmu dočkáme na Disney+?

V případě nového Avatara bude cesta z filmových pláten na televizní obrazovky zřejmě trvat ještě o něco déle. Podle pesimistických předpovědí není vyloučeno, že se velkofilmu dočkáme nejdříve za půl roku. Je tak docela možné, že druhý Avatar se v nabídce Disney+ objeví až v polovině června příštího roku.

Pokud si teď myslíte, že už nemůže být hůř, tak věřte, že může! Stačí si vzpomenout na akční hit Top Gun: Maverick. Tento film bude mít za sebou už téměř sedmiměsíční promítání v kinech, než se 22. prosince dostane na Disney+. Doufejme, že stejně nedopadne i Avatar: Cesta vody.

Zdroj náhledové fotografie: Wikimedia Commons / HARRY NGUYEN, zdroj: thestreamable

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. 5.ledna 2021 a 12.ledna 2022 má mezi sebou 68 dní? To byl hodně krátký rok…

  2. Na Disney + ten film bude o ničem neboť ten film je dobrý jen v tom 3d

Comments are closed.