Nautilus

Novodobý Titanic? Luxusní jachta pro boháče s bazénem a barem vás vezme na dno oceánu

  • Zapomeňte na luxusní jachty pro bohaté
  • Vrcholem rozmaru jsou teď hybridní plavila

Pokud se vám na účtu povaluje zcela zbytečných 615 milionů korun, možná vás zaujme nová superjachta od společnosti U-Boat Worx, která se může proměnit v ponorku a cestovat pod vodou i několik dní.


Nepřehlédněte: HSP Magnavem je letadlo budoucnosti na jaderný pohon s lázněmi a posilovnou, které pojme až 500 cestujících


Superjachta Nautilus pro miliardáře

Výrobce plně elektrických ponorek U-Boat Worx oznámil další projekt. Tentokrát jde o superjachtu za pořádný balík peněz, která může vyrazit ke dnu oceánu a strávit tam až 4 dny. Výrobce tvrdí, že jeho plavidlo Nautilus zhýčkaným majitelům nabídne bazén, bar a sluneční palubu, a přitom se bude moci potápět až do hloubky 200 metrů.

Jachta Nautilus, pojmenovaná podle ponorky z románu Julese Verna 20 000 mil pod mořem z roku 1870, má mít deset čtyřmetrových oken, která nabídnou výjimečný výhled na fascinující podmořský svět.

Výrobce vysvětluje: „Od roku 1870, kdy vyšel román Julese Verna 20 000 mil pod mořem, sní lidé o luxusní jachtě s možností ponoru. Od té doby vynálezci vytvořili spoustu působivých konceptů. Bohužel ani jeden z těchto návrhů nebyl nikdy realizován.“

Na dne oceánu si od všech odpočinete

Šéf U-Boat Worx Bert Houtman říká: „Lidé, kteří se rozhodli pro jachtu, budou muset zvážit, zda se jejich plavidlo může také ponořit do hloubky 200 metrů.“ Nizozemští designéři tvrdí, že funkce ponorky má i další výhodu – dává zapomenout na mořskou nemoc v rozbouřených vodách. „Pokud se moře příliš rozbouří, jednoduše se ponoříte a pohodlně pokračujete v plavbě. S Nautilem už trh jachet nikdy nebude jako dřív,“ dodává Houtman.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem U-Boat Worx, zdroj: The Sun

Total
0
Shares