Nothing Phone (1)

Nothing Phone (1): Telefon roku? Uživatelé z unikátního designu šílí

  • Carl Pei kdysi vedl OnePlus
  • Nyní má vlastní značku 
  • Nothing Phone (1) sbírá pozitivní reakce

Carl Pei spěje do kýženého finále. Když dnes již bývalý CEO opouštěl OnePlus, nebylo pochyb, že se dříve či později vrátí na „místo činu“. A nakonec jsme nemuseli čekat dlouho.

Sbírá pozitivní ohlasy

S vlastní značkou Nothing se opět pouští na tenký led a čím dál hlasitěji dává najevo, že se s ní v technologické branži musí počítat. Po úspěšné prvotině v podobě bezdrátových pecek Nothing Ear (1), kterých se jen tak mimochodem prodalo celosvětově více jak 500 000 kusů, příští měsíc doplní nový telefon.

Nothing Phone (1)
Zdroj: Nothing

Zatímco ještě pár týdnů nazpět unikaly stran designu jen kusé informace, nyní už všichni vědí, jak vypadá. A nutno dodat, že Nothing Phone (1) budí velmi pozitivní reakce.

Nevšední design

Z pohledu výbavy je to taková lepší střední třída, optikou designu už je to jiné kafíčko. Stejně jako sluchátka smartphone láká na techy design a velmi efektní transparentní záda se sestavou šikovně umístěných LED diod.

Jak nově potvrzuje populární YouTuber Marquess Brownlee, jenž už jej zběsile testuje, LEDky zde nejsou jen pro parádu, ale reagují na volání, SMS, příchozí notifikace nebo dokonce stav nabíjení.


Nepřehlédněte: Přežije člověk na Marsu? Ano, ale následky mohou být strašlivé!


Klíčové specifikace:

  • 6.55″ Full HD+ OLED displej, 90Hz
  • Procesor Qualcomm snapdragon 7 Gen 1
  • 8 GB RAM, 128 GB ROM
  • Baterie 4 500 mAh, 45W drátové/bezdrátové nabíjení
  • Duální kamera s LED proužkem po obvodu
  • Android 12 s nadstavbou Nothing OS

Nothing Phone (1)

Smartphone nabídne rychlé nabíjení, baterii s kapacitou 4 500 mAh, Android 12 s nadstavbou NothingOS a dvojici zadních fotoaparátů s optickou stabilizací obrazu lemovanou efektním LED páskem.

Tělo telefonu by mělo mít na výšku do 155 milimetrů, takže se bude řadit spíše k těm menším na trhu. Čelní stranu vyplňuje 6,55palcový Full HD+ OLED s frekvencí 90 hertzů, nechybí 8 GB RAM a 128 GB ROM.

Kolik bude stát? Šuškalo se, že Carl Pei vyrukuje s agresivní cenovkou a nejspíš to tak i dopadne. Evropská cenovka telefonu bude 499 euro, tedy přibližně 12 tisíc korun. Premiéra proběhne už 12. července.

Zdroj náhledové fotografie: Nothing, oficiální promo

Total
0
Shares