Nothing phone (1)

Nothing Phone (1) se vymyká naprosto všemu, tvrdí bývalý šéf OnePlus

  • Bývalé ikony OnePlus je všude plno
  • Dnes již bývalý CEO založil vlastní značku
  • Po sluchátkách představí i super mobil

Ty tam jsou časy, kdy Carl Pei, spoluzakladatel a bývalý výkonný ředitel OnePlus, na premiéře každého nového produktu pažemi freneticky doslova krájel vzduch. Mladý muž, pověstný svým zápalem a nadšením, táhl nadějný startup nahoru spoustu let. Po jeho odchodu skončila jedna z nejvýznamnějších a zároveň nejúspěšnějších etap v historii čínské značky.

OnePlus –> Nothing

Na technologický svět se ale nevykašlal. Z ušetřených peněz a s pomocí vlivných investorů založil Pei brand Nothing a nedlouho poté představil i první vlastní sluchátka Ear (1). Těch se už se stihlo po celém světě prodat několik stovek tisíc, což je na prvotinu více než slušný výsledek. A jak Pei nově potvrdil i na Twitteru, je momentálně hodně při chuti. Podnik chystá zbrusu nový telefon.


Nepřehlédněte: Xiaomi 12 Ultra vypálí konkurenci rybník. Víme, kdy bude mít premiéru!


Na eventu, který proběhl včera, jsme byli svědky prvních nástřelů toho, co nás v létě čeká a nemine. Pei zdůraznil, že Nothing Phone (1) je skutečně hotová věc a také dodal, že jde vlastně o logický krok. Tím nepřímo potvrdil i důvod odchodu z OnePlus. Zkušený marketér si chce dělat věci více po svém.

Inspirace Applem

I když je design stále předmětem debat (nevíme skoro nic), tak Nothing se u něj nechává inspirovat třeba takovým Applem. Plánuje implementaci vlastní mutace populární funkce Universal Control, jež umožňuje naprosto plynulé propojení a ovládání napříč zařízeními.

Nothing OS
Zdroj: se souhlasem Techcrunch

A Pei také ukázal první nástřely platformy Nothing OS. Ta bude (jak jinak) vycházet z Androidu s tím rozdílem, že bude klást mnohem vyšší důraz na používání umělé inteligence, pokročilé algoritmy a plynulejší interakci s uživatelem. Prý to bude něco, co tu ještě nebylo a vývojáři hodlají využít každý bajt systému.

Zdroj náhledové fotografie: tisková zpráva OnePlus (ilustrační)

Total
0
Shares