Nokia G50

Nokia si tvrdě došlápla na Čínu! Oppo a OnePlus nesmí v Německu prodávat telefony

  • Nokia chrání svoje duševní vlastnictví
  • Oppo a OnePlus mají v Německu stopku
  • Předmětem sporu 4G/5G patenty

Nokia vybídla čínské výrobce Oppo a OnePlus, aby v Německu až do odvolání přestali prodávat své telefony z důvodu protiprávního využívání cizího know-how.

Čínský telekomunikační gigant tak promptně zareagoval na vyústění soudního sporu v Německu, ve kterém šlo o to, že obě značky bez vědomí Nokie a bez zaplacení licenčních poplatků využívaly její patentovou technologii pro zpracování signálů jak 4G, tak 5G.

Nekompromisní Nokia

V oficiální reakci pro The Verge Spenser Blank, ředitel OnePlus pro komunikace, potvrdil, že společnost s okamžitou platností pozastavila v Německu veškeré prodeje. Jedním dechem však dodal, že výše licenčních poplatků jsou nejenže neúměrné, ale naprosto drakonické.


Nepřehlédněte: Jako na Aladinově kouzelném koberci: Skutečný Iron Man představil létající auto, na testy shání 25 statečných dobrovolníků


Oppo Find X5 Pro
Ilustrační / Zdroj: Oppo

„Aktivně pracujeme s příslušnými stranami na vyřešení probíhající právní záležitosti,“ řekl Blank. „Zatímco jsou prodeje až do odvolání pozastaveny, zákaznická podpora včetně všech souvisejících služeb pro zákazníky i nadále fungují.“

Jen dodám, že v tomto směru bude minimálně zajímavé sledovat, jak celá kauza dopadne. Ozývají se totiž hlasy, že finální verdikt není omezen pouze na Německo, že se oba výrobci odvolají, atd.

Zdroj náhledové fotografie: HMD Global / TZ (ilustrační)

Total
0
Shares