Nokia G50

Nokia G50 uniká na videu. Může jít o nejlevnější 5G telefon na trhu

  • Finská značka chystá další novinku
  • Nokia G50 má být nejlevnějším 5G telefonem
  • Právě uniká na videu, známe první detaily

Nokia G50 je nový telefon z produkce v minulosti populární finské značky, která na mobilním trhu dlouhodobě balancuje nad propastí zapomnění. Prodeje jsou v posledních dvou letech žalostné, vlajkový model abys pohledal a výrobce není schopen ani ve střední třídě představit pořádný konkurenční telefon. Buď to zabíjí cenou nebo výbavou.

Nokia G50 – 5G telefon pro nenáročné

Takže naprosto logická otázka číslo 1: změní to chystaná novinka? Nokia G50 reprezentuje typický smartphone nižší střední třídy. Nabízí uniformní, leč stále moderní vzhled, solidní 48Mpx hlavní snímač, a hlavně podporu 5G. Papírově to zní skvěle, ale důležitější je i další výbava stejně jako cena.


Nepřehlédněte: Už to začalo: Nokia X60 dorazí se systémem HarmonyOS


A tady jsme trošku na vážkách. Výkon? Ten zajistí úsporný procesor Snapdragon 480 v kombinaci se 4 GB RAM a 64 GB, potažmo 128 GB vnitřní paměti s možnosti dalšího rozšíření o MicroSD karty. Potěší nejnovější Android 11 stejně jako efektní drobná rozšíření a funkce, které práci s mobilem určitě zpříjemní.

Cena může být problém

Jenže ta cena! Ve Velké Británii prolátlo na veřejnost, že Nokia G50 by měla jít do prodeje za 207 liber, což je po přepočtu cca 6 200 Kč. A to může být znovu problém. Proč? Protože takové Realme 8 5G je aktuálně o celých tisíc korun levnější a nabízí lepší výbavu. Nezbývá než doufat, že Nokia něco vymyslí.

Total
0
Shares