Nokia 5.4

Nokia 5.4 je dražší než se čekalo, v nabídce ji má T-Mobile

  • Společnost HMD Global oznámila dostupnost Nokie 5.4 na českém trhu
  • V prodeji je od prvního března exkluzivně v prodejní síti operátora T-Mobile
  • Později se objeví i u ostatních prodejců.

Společnost HMD Global, která stojí za výrobou chytrých telefonů značky Nokia, vrhá na pulty tuzemských obchodů model Nokia 5.4. Ten staví na displeji úhlopříčky 6,39 palce s rozlišením HD+ (1 560 × 720 obrazovými body, poměr stran je 19:5).


Psali jsme: iPhone 13 dostane funkci z 12 let starého mobilu Nokia


V diskrétním průstřelu se nachází 16Mpx přední kamera. V kruhovém modulu vzadu pak najdeme hlavní foťák s rozlišením 48 Mpx, širokoúhlý foťák s pěti megapixely a dvoumegapixelový makro objektiv a dvoumegapixelový snímač pro data o hloubce ostrosti.

Snapdragon a čtečka otisků na zádech

Pohonnou jednotkou telefonu je čipset Qualcomm Snapdragon 662, který nemá žádný problém rozpohybovat čistý Android 10 i náročnější aplikace a hry. O zabezpečení dat se stará čtečka otisků prstů na zadní straně a také technologie rozpoznání obličeje, která využívá selfie kamerku.

Nokia 5.4
Nokia 5.4 | foto: HMD Global

Solidní výdrž telefonu by měla zajistit baterie o kapacitě 4 000 mAh s osvědčenou technologií Adaptive Battery. Výrobce uvádí až dva dny bez elektrické zásuvky, ale na potvrzení jeho slov si musíme počkat. Příjemná je také přítomnost moderního USB-C konektoru, nechybí NFC a pro někoho může být dobrou zprávou i to, že výrobce nabídne telefon i jako dvousimkový.

Výhodou Nokie 5.4 je rovněž softwarová pdopora. Podle HMD Global se může pyšnit příslibem dvou hlavních aktualizací systému a tří let bezpečnostních aktualizací. Už brzy by měl telefon navíc obdržet nový Android 11.

Cena a dostupnost

Nokia 5.4 je dostupná u prodejce T-Mobile ve verzi s 4 GB RAM a 64GB úložištěm v barevné variantě polar night za doporučenou cenu 5 399 Kč.

Total
8
Shares