S21 Ultra proti iPhonu 12 Pro Max

iPhone 13 dostane funkci z 12 let starého mobilu Nokia

  • Letošní iPhone 13 přinese velké změny
  • Dostat by měly špičkové displeje od Samsungu
  • Ale to není vše! Podporována bude i funkce Always-on

Pomalu ale jistě začíná přibývat informací o nadcházejících iPhonech. Už delší dobu se spekuluje, že Apple plánuje zařadit vyšší rychlostní stupeň a své nové telefony vybaví špičkovými displeji. To ostatně nyní potvrzuje také YouTube kanál EverythingApplePro, který ve svém novém videu zmiňuje několik podstatných podrobností o chystaném iPhonu.


Psali jsme: iPhone 12 je nejlepší mobil na světě, řekl šéf Huawei


Po čertech rychlý displej

Pakliže jsou informace správné, tak v budoucích telefonech od Applu budou nasazeny OLED displeje typu LTPO od Samsungu, které v prví řadě přinesou 120Hz obnovovací frekvenci. Použití OLED obrazovek oběcně znamená lepší podání barev, širší pozorovací úhly, nižší odezvu a mnohem vyšší kontrast. (AM)OLED technologie také umí zcela „vypnout“ nepoužívané pixely, čímž je solidně snížena spotřeba. A k tomu se váže další novinka.

Užitečná funkce z minulosti

Tou bude podpora takzvaného Always-on displeje, tedy zobrazení času a různých notifikací i na vypnuté obrazovce. Malokdo si přitom dnes vzpomene, že s touto funkcí začínala Nokia N86, která byla uvedena v roce 2009. Na první telefony s Androidem se AOD dostal až o několik let později, konkrétně v roce 2016 s příchodem Samsungu Galaxy S7.

Po stránce designu mají být nové iPhony 13 (nebo také iPhony 12s) identické s těmi loňskými. Jediný rozdíl má spočívat v provedení zadní strany. Ta bude nově matná a tak na ni nebudou tolik ulpívat otisky prstů. Apple má také v plánu vylepšit fotoaparát. Novinky budou lépe fotit a naučí se natáčet portrétní video s rozmazaným pozadím. Chybět nemá ani podpora astrofotografie, tedy pořizování snímků noční oblohy. Ve videu se hovoří i o přepracovaném nabíjecím systému Mag Safe.

Total
5
Shares