Realme GT Neo2

Nízké ceny jsou hitem a Realme bere evropské trhy útokem. Apple, Samsung a další jen koukají

  • Rozumná cenová politika a dobře vybavené telefony jsou trefou do černého
  • V Evropě se Realme dere na výsluní, skvělých výsledků dosahuje i v Česku

Nejnovější data analytické společnosti Canalys potvrdila, že Realme bylo v uplynulém roce nejrychleji rostoucí značkou chytrých telefonů. Mezi prvních pět výrobců se firma zařadila hned ve 13 zemích Evropy.


Nepřehlédněte: Češi, pozor! Nebezpečný malware krade hesla ve Windows


Zavedeným výrobcům šlape na paty

Meziroční nárůst dodávek na globálním trhu o 518 % je vůbec největší mezi prvními pěti výrobci smartphonů, uvedla společnost Canalys, která se na technologické průzkumy specializuje. V Evropě v posledním kvartálu loňského roku zaznamenalo Realme meziroční nárůst 449 %, což značce zajistilo 4. pozici.

V západní Evropě dosáhlo Realme obrovského skoku s 1 365% meziročním růstem a dostalo se mezi první pětku výrobců v Německu, Itálii, Španělsku, Nizozemsku a Belgii. Ve střední a východní Evropě Realme porazilo Apple a umístilo se v první trojce s 10 936% meziročním růstem a 18% podílem na trhu ve více než 7 zemích.

 

Realme? Na českém trhu je raketou

A jak si dravá značka stojí na českém trhu? V posledním kvartálu loňského roku byla třetí, hned za Samsungem a Applem, když vykázala růst o 258 %.  Za celý rok 2021 pak byla čtvrtá s podílem 10 % a meziročním růstem o 385 %.

S Evropou to myslí vážně

Realme dosavadní výsledky zcela jistě povzbudí. Ostatně už na konci roku 2021 se společnost v Evropě zavázala k tomu, že zde bude nadále uvádět smartphony vybavené špičkovými technologiemi a službami, navíc s atraktivním designem a cenou.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ

Total
0
Shares
2 komentářů
  1. Telefony jsou OK. Problém je jejich podpora pro náš trh. Čekal jsem o rok déle než Němečtí uživatelé na update na android 11. Podpora pro Xiaomi telefony je v tomto lepší.

    1. Jo, ja poridil Realme 7, spousta řečí jak to má nerozbitný sklo atd, Po prvních dvou pádech prasklé krycí sklo. To se mi u Xiaomi nikdy nestalo. A preneseni dat z Xiaomi do Realme solidni peklo. Dalsi lahudka je, že po ztiseni telefonu a posleze zesílení hlasitosti zustane vyzvánění vypnuto. To vykoumal nejakej velkej myslitel. Nic, další zelezo bude Xiaomi, Realme me v par věcech zklamalo a další experimenty nemam zapotřebí.

Comments are closed.