iPhone 14 Pro

Nic lepšího zatím Apple nevyrobil. iPhone 15 Ultra má být ve všech směrech výjimečný

  • Letos by měla značka Apple opět zamíchat nabídkou iPhonů
  • Očekává se totiž, že dorazí vůbec nejlépe vybavený smartphone s přídomkem Ultra

Novinky od Applu jsou prakticky za rohem. Ačkoliv na konkrétní technické specifikace stále čekáme, na veřejnost už zřejmě uniklo úplně všechno. Nejnovější spekulace ovšem tvrdí, že Apple letos rozšíří portfolio iPhonů o nejvyšší model, který se bude jmenovat Ultra. Tato informace pochází od insidera Majin Bu, který kromě toho, že byl v předchozích letech nejednou přesný, také říká, že získal repliku pouzdra pro nový telefon.


Nepřehlédněte: NASA ve vesmíru roztáhne obrovský vak na odpad. Zachrání oběžnou dráhu Země?


iPhone 15 Ultra už letos?

Jeden z respektovaných whistleblowerů říká, že letos by měla značka Apple opět zamíchat nabídkou iPhonů. Očekává totiž, že představí vůbec nejlépe vybavený smartphone s přídomkem Ultra. Pokud si pamatujete, o iPhonu 15 Ultra se hovořilo již dříve, a to dokonce už před rokem. Spekulace o tomto telefonu ale později utichly, protože některé zdroje tvrdily, že Apple zůstane u svého nejvyššího modelu věrný označení Pro Max.

Nyní Majin Bu tvrdí, že Ultra je místo toho nový, samostatný iPhone a stane se vrcholem letošní nabídky amerického výrobce, a to pokud jde o specifikace a cenu. „Bylo mi řečeno, že tento rok nebude model Pro Max nejlepším telefonem,“ napsal na sociální síť X (dříve Twitter).

iPhone 14 Pro
Zdroj: Apple

Maximální výbava a nejlepší fotoaparát

Pokud mají zdroje Majin Bu pravdu, bude prý iPhone 15 Pro Max v maximální konfiguraci disponovat 6 GB operační paměti (RAM) a 1TB úložištěm. Zatímco iPhone 15 Ultra má mít až 8 GB RAM, 2TB interní úložiště a „mnohem lepší funkce fotoaparátu“. Cenový rozdíl mezi oběma telefony by měl činit zhruba 100 dolarů, čili nějakých 2 500 korun.

Připomeňme, že keynote společnosti Apple se uskuteční 12. září, ostrý start prodejů nových iPhonů 15 by měl odstartovat v pátek 22. září.

Zdroj náhledové fotografie: Thai Nguyen / Unsplash, zdroj: AppleInsider

Total
0
Shares