Hackeři z Anonymous odřízli Rusko od vlastních špionážních satelitů

Neznámý hacker tvrdí, že získal přístup do centrální banky. Na dark webu ho prodává za miliony

  • Hacker na dark webu nabízí přístup do centrální banky
  • Za cenné údaje chce balík a klade si podmínky

Na dark webu, nepřístupné části internetu, ke které je možné se připojit pouze se specializovaným softwarem – prostřednictvím platformy TOR, lze koupit kde co. Od zbraní přes cestovní pasy a drogy až po přístup do nejmenované centrální banky.


Nepřehlédněte: Jako na Aladinově kouzelném koberci: Skutečný Iron Man představil létající auto, na testy shání 25 statečných dobrovolníků


Hacker nabízí přístup do centrální banky, ale chce balík

Na tržišti v temném webu se točí miliony dolarů. Jednu z nových zajímavých nabídek představuje inzerce přístupu do systémů nejmenované centrální banky. Hacker v inzerátu nabízí přístup do více než deseti tisíců počítačů, do interních sítí a podsítí nebo souborovému serveru s více než 4 TB interních dat včetně sdílené složky pro zaměstnance úřadu.

Prohlásil, že ze zřejmých důvodů neřekne, o kterou centrální banku je a klade si podmínku, že pouze lidé s hackerskou reputací mohou provést nákup a že tato skutečnost je prvním krokem, aby s případným kupcem vůbec začal komunikovat.

Stanovená cena za přístup k síti centrální banky je stanovena na 500 000 dolarů, v přepočtu asi 11 800 000 korun.

Heslo prolomí za méně než sekundu

Před nedávnem jsme vás informovali, že na dark web v loňském roce uniklo více než 24 miliard uživatelských jmen a hesel. Šokující je zjištění, že lidé si s tvorbou hesel vůbec nelámou hlavu a většina z nich je snadno uhodnutelná: dlouhodobě nejpoužívanějším heslem na síti je bohužel nadále číselná kombinace 123456.

Odborníci z bezpečnostní firmy Digital Shadows uvedli, že 49 z 50 nejpoužívanějších hesel lze „prolomit“ za méně než jednu sekundu pomocí snadno použitelných nástrojů běžně dostupných na kriminálních fórech. Pouhé přidání speciálního znaku, jako je # nebo *, přidá asi 90 minut k času, který podvodník potřebuje k uhádnutí hesla. Lidé by proto tvorbě hesla měli věnovat maximální pozornost.

Zdroj náhledové fotografie: Stillness InMotion / Unsplash, zdroj: Techoutlook, Twitter

Total
0
Shares