Skládací iPhone

Neuvěřitelné! Fanoušci obešli Apple a postavili první skládací iPhone na světě

  • Proč čekat na originál?
  • Vznikl první skládací iPhone

Ostatní výrobci mohou společnosti Apple fanoušky jen závidět. Nadšenec se hecnul natolik, že sestrojil první skládací iPhone. Součástky sháněl kde se dá, podobně jako doktor Frankenstein, když tvořil své slavné monstrum s nadlidskou silou.


Nepřehlédněte: Nový iPhone 14 pod stromeček? To těžko! Kdo neobjednal, Vánoce může pomalu odpískat


Před několika dny se na Twitteru objevila fotografie prvního skládacího iPhonu a jak se dalo čekat, vyvolala velké pozdvižení. Na první pohled bylo opravdu těžké uvěřit, že nejde o dílo Photoshopu nebo nějakého jiného grafického programu. Koneckonců mohlo jít také o obyčejnou maketu nebo něco, co někdo vytvořil pomocí 3D tiskárny. Skládací iPhone je ale skutečný.

Na světě je první ohebný iPhone

Lidé dokážou působivé věci, jeden Číňan svou kreativitu ale dohnal až do extrému. Všem vytřel zrak a vytvořil první skládací iPhone, který skutečně funguje, takže si z něj zavolá a pošle pár textovek kamarádům. Telefon se oficiálně jmenuje iPhone V a je to neobyčejný.

Proč? Využívá totiž displej z iPhonu X (nadšenec z něj musel vypreparovat krycí sklo a vrstvu pro funkci 3D Touch, která mezitím z iPhonů zmizela). Ani se neptejte, kolik „desítkových iPhonů“ zničil, než dosáhl svého. Během několika měsíců padlo za oběť 26 displejů.

Projekt si také vyžádal dvojici rozebraných telefonů Motorola RAZR, které využil jako tělo. Číňan musel navíc navrhnout vlastní základní desku, což vůbec nebyl snadný úkol, ale nakonec se ho zhostil se ctí.

Protože se jedná o projekt, který vznikal v domácích podmínkách, vešla se do sklopného smartphonu jen baterie s kapacitou 1 000 mAh. Na demonstraci toho, že „skládačka“ funguje, ale zvolený akumulátor bohatě postačí. Z pochopitelných důvodů chybí jakýkoli podpora bezdrátového nabíjení MagSafe a možná i další funkce, o kterých se autor ve videu nezmiňuje.

Pamatujete na kauzu Bendgate?

Podle respektovaných insiderů do uvedení oficiálního skládacího iPhonu zbývají minimálně ještě tři roky. A přestože k vydání telefonu, který netrpělivě vyhlíží celý svět, stále nejsme ani o krok blíž, nadšenec alespoň dokázal, že když se chce, všechno jde, jenom plivnout na slunce nejde. Chcete perličku na závěr? Apple už jeden ohebný iPhone před lety uvedl! Pamatujete na iPhone 6 Plus, který se svým majitelům ohýbal v kapse při nošení a nešlo o žádnou funkci?

Zdroj náhledové fotografie: se svolením GizmoChina, zdroj: GizmoChina

Total
0
Shares