Apple

Kolik bude stát skládací iPhone? Z ceny si sednete na zadek

  • iPhone skládací budoucnosti neunikne
  • Bude šíleně drahý, předpovídají analytici

Skládací smartphony jsou cestou, jak uživatelům dopřát rozměrný displej při zachování kompaktních rozměrů. Řada výrobců však dosud žádný takový telefon zatím nepředstavila. Jedním je i Apple. Výbavu a vzhled očekávaného jablečného mobilu zatím neznáme. To však analytikům nebrání v tom, aby nespekulovali nad jeho cenou.


Nepřehlédněte: UFO nad Kyjevem? Ukrajinci hlásí častá pozorování neidentifikovatelných létajících objektů


Skládací iPhone

Podle agentury CCS Insight nedojde k uvedení převratného iPhonu dříve než v roce 2025. A cena? S typickou přirážkou z Cupertina – mobil se má prodávat za závratných 2 500 dolarů, což při aktuálním kurzu činí asi 62 500 korun.

Pakliže se informace potvrdí, skládací jablíčko bude stát více než prémiový přenosný počítač MacBook Pro, který v Česku začíná na 58 990 Kč. Zpráva navíc překvapivě doplňuje, že Apple nebude chtít nic riskovat, a tak nejprve uvede skládací iPad, a to dokonce už v roce 2024.

Z ceny se vám zamotá hlava

„Právě teď nemá pro Apple smysl skládací iPhone vyrábět. Myslíme si, že se tomu vyhne a pravděpodobně to nejdříve zkusí se skládacím iPadem,“ řekl v rozhovoru pro CNBC Ben Wood, vedoucí výzkumu ve společnosti CCS Insight.

Tyto prognózy jsou v souladu s dřívějšími zprávami analytika Rosse Younga a zejména insidera Ming-Čch’ Kchua, který se mýlí jen málokdy. Ten by skládací iPhone viděl ideálně coby zařízení podobné Foldu od Samsungu.

Řada jiných spekulací ovšem naznačuje, že by se Apple mohl vydat směrem véčkové konstrukce. Její upřednostnění by mělo logický důvod: Apple by tak zabránil kanibalizaci iPadů, jejichž prodeje dlouhodobě klesají.

Zdroj náhledové fotografie: Laurenz Heymann / Unsplash, zdroj: 9to5mac

Total
0
Shares