UFO, UAP

UFO nad Kyjevem? Ukrajinci hlásí častá pozorování neidentifikovatelných létajících objektů

  • Nad hlavním městem Kyjev je prý nezvykle živo
  • Něco tam nahoře je, hlásí ukrajinští astronomové
  • Domnívají se, že jde o UFO

Od začátku konfliktu se Ukrajina potýká s prořídlým leteckým provozem. Tamní astronomové nyní ale překvapivě oznámili, že se na obloze nad Kyjevem velkou rychlostí pohybují neidentifikovatelné objekty. Jsou přesvědčeni, že nejde o žádná vojenská letadla ani drony. Výsledky výzkumu zveřejnila 23. srpna na webu arxiv.org astronomická observatoř Kyjevské národní univerzity společně s Národní akademií věd Ukrajiny.


Nepřehlédněte: Umělá inteligence možná zničí lidstvo, varují vědci. Svět by vypadal jako ve filmu Terminátor


Ukrajinci pozorují UFO nad hlavním městem

„Vidíme značný počet objektů, jejichž původ není jasný,“ uvádí se ve zprávě. V důsledku častých pozorování ve vesnici Vinarivka, která se nachází jižně od Kyjeva, vědci některé tyto nebeské objekty popisují jako UAP (Unidentified Aerial Phenomenon čili neidentifikovaný vzdušný či letecký jev) se zcela černým tělem absorbujícím veškeré záření, které na něj dopadá. Tvrdí také, že objekty jsou velmi rychlé a je obtížné je vyfotografovat.

Ukrajinští odborníci nad Kyjevem pozorují dva typy nevysvětlitelných létajících objektů: jedny označují jako kosmické a druhé jako tzv. fantomy. Kosmické jsou podle nich zářivé objekty, které jsou jasnější než obloha, zatímco fantomy jsou „plavidla“ s kontrastem od několika do maximálně padesáti procent.

V oblasti jižně od hlavní metropole Ukrajiny zaznamenali průlety jednotlivých i skupinových UAP pochybujících se rychlostí od 3 do 15 stupňů za sekundu. Některé jasné objekty pak vykazovaly pravidelnou proměnlivost.

UAP nebo pokročilé vojenské drony?

Naproti tomu UAP spadající do kategorie fantomů jsou podle nich zcela černá tělesa. Experti je nejčastěji pozorují v troposféře, tedy ve výšce 10 až 12 kilometrů nad zemským povrchem. Velikost neidentifikovatelných objektů odhadují na tři až dvanáct metrů a rychlost, jakou se pohybují, dosahuje až 15 kilometrů za sekundu.

Spojené státy již dlouho naznačují, že některá UFO mohou být špičkovým vojenským vybavením zahraničních armád, zejména Číny a Ruska (ačkoli ve skutečnosti neposkytly žádné důkazy, že tomu tak je). Snadné vysvětlení by bylo, že se jedná o rakety, drony nebo něco jiného spojeného s válkou. Ale vědci trvají na tom, že povaha létajících objektů „není jasná“.

Zdroj náhledové fotografie: Wikimedia Commons / Markus Trienke, zdroj: Interesting Engineering

Total
0
Shares