Netflix

Netflix zrušil měsíční zkušební dobu. Už je pouze za peníze

  • Netflix po pěti letech zrušil 30denní zkušební dobu
  • Nově už je pouze za peníze. Jaká je cena tafifů?

Populární streamovací služba Netlix, která je populární i v České republice a na Slovensku, zrušila měsíční zkušení dobu. Upozornila na to fanouškovská stránka netflixvcesku na Facebooku. Doposud bylo po registraci, zadání údajů a platební karty, možné filmy a seriály sledovat po dobu 30 dní zcela zdarma.


Psali jsme: Netflix odhalil své nejpopulárnější seriály za rok 2020. Co se stalo trhákem?


Netflix už jen za peníze, tři tarify

Změna se netýká jen České republiky a Slovenska, ale celého světa.  Nově si Netflix u nás už zdarma nevyzkoušíte, třicetidenní zkušební doba je pryč a první měsíc už jedete za plnou sazbu.

Netflix zákazníkům nabízí tři tarify. U základního tarifu Basic za 199 korun si musí vystačit jen s rozlišením 480p a jedním podporovaným zařízením. Tarif Standard za 259 korun zvyšuje kvalitu na 1080p a dvě podporovaná zařízení (dva streamy najednou).

Výběr uzavírá prémiový tarif Premium za 319 korun, s obrazem v HDR, 4K rozlišením a zvukem Dolby Atmons. Sledovat obsah je možné na čtyřech zařízeních současně. Od loňského listopadu jsou u Netflixu k dispozici také předplacené karty.

Netflix zrušil měsíční zkušební dobu
Netflix zrušil měsíční zkušební dobu | foto: vlastní

Následuje konkurenční HBO Go

Asi nebude náhoda, že úpravě pravidel došlo ve stejnou chvíli, kdy zkušební dobu zrušilo i konkurenční HBO Go. Obě populární streamovací služby ke změnám vedlo nejspíše zneužívání ze strany některých uživatelů.

Například u Netflixu bylo ve zkušebním období možné předplatné kdykoli zrušit. Poté se stačilo znovu zaregistrovat pod jiným e-mailem a novou virtuální platební kartou (u nás ji nabízí třeba Revolut), a znovu bylo možné filmy a seriály sledovat dalších 30 dní bez jakéhokoliv poplatku.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash

Total
1
Shares