Netflix

Netflix zakáže sdílení účtů v dalších zemích. Dotkne se změna i Čechů?

  • Internetová televize Netflix nepolevuje
  • V dalších zemích brzy vypne sdílení účtů

Streamovací společnost Netflix stanovila pevné datum, kdy hodlá zakročit proti uživatelům, kteří mezi sebou sdílejí hesla, aby trochu ušetřili. Upozornil na to server Daily Star.


Nepřehlédněte: Používáte Facebook? Možná máte nárok na tučné finanční odškodnění


Sdílení přihlašovacích údajů k Netflixu skončí

Pokud vám léta procházelo, že jste používali s kamarády jedno heslo k Netflixu, máme pro vás špatnou zprávu – hra je u konce. Streamovací gigant odhalil časový plán, kdy lidem, kteří sdílejí své přihlašovací údaje, platformu zablokuje. 

Ve zprávě ze začátku tohoto týdne Netflix píše, že plánuje potlačit sdílení hesel v USA (a pravděpodobně i ve Velké Británii a dalších státech) od července. Zástupci internetové televize investorům sdělili, že jsou „spokojeni s výsledky“ zákazu sdílení účtů, který již dříve zavedli v Kanadě, na Novém Zélandu, v Portugalsku a ve Španělsku.

Odhaduje se, že 100 milionů uživatelů na celém světě v současné době používá Netflix, aniž by platili předplatné, a místo toho používají přihlašovací údaje někoho jiného. V evropských zemích, kde je již zákaz sdílet přihlašovací údaje v platnosti, musí lidé zaplatit od 3,99 do 5,99 eur, aby si mohli přidat další uživatelské účty až pro dvě osoby, se kterými nežijí.

Netflix
Zdroj: mohamed_hassa / Pixabay

Jaká bude cena v Česku?

Netflix přesnou výši poplatku pro Českou republiku zatím nepotvrdil, ale například v Portugalsku si za sdílení účtuje 3,99 eur (95 Kč) a 5,99 eur ve Španělsku (140 Kč). Jak lze vidět po přepočtu na koruny, částka není fixní.

Ani v jednom případě však není zanedbatelná, protože k ní musíme připočítat cenu samotného předplatného. Odhadujeme, že v Česku by se cena jednoho podúčtu mohla pohybovat na úrovni Portugalska, tedy kolem částky 100 Kč.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: Daily Star

Total
0
Shares