Netflix

Netflix už není streamovací jednička. Uživatele naštval zátahem na sdílení účtů i tarifem s reklamou

 • Streamovací služby dnes bojují o každého zákazníka
 • Podle nejnovějších čísel Netflix začíná ztrácet

Když se řekne streamování videa, každému se okamžitě vybaví Netflix. Americkému gigantu se v tomto odvětví jako prvnímu podařilo přesměrovat uživatele internetu z bezplatného nelegálního stahování na placenou nabídku, což se před deseti lety zdálo jako něco z říše science fiction.


Nepřehlédněte: Vrátí se slavné americké UFO do služby? Neviditelný bombardér F-117 Nighthawk možná znovu ožije


Netflix padl, největší je Amazon Prime Video

V posledních několika letech Netflix kraluje streamovacím službám, za což vděčí nejen tomu, že byl první, ale také široké nabídce seriálů a filmů. Bohužel pro kalifornskou firmu rok 2022 znamenal změnu.

Podle společnosti Parks Associates začíná věhlas Netflixu mezi zákazníky uvadat, což dokládá informace, že poprvé v historii přenechal na území Spojených států pozici lídra v oblasti streamovacích služeb společnosti Amazon Prime Video. Před několika lety by něco takového bylo nemyslitelné, dnes je to realita.

Pravdou je, že Netflix má za sebou poměrně těžké období. Začátkem loňského roku ztratil přízeň zákazníků, což ho vedlo k některým nepopulárním krokům – začal hledat kličky, jak omezit sdílení hesel mezi uživateli a zároveň spustil cenově dostupnější tarif podporovaný reklamou. Nepomohlo to.

Netflix
Zdroj: Tumisu / Pixabay

Také přemýšlíte, že z Netflixu odejdete?

Zdá se, že doba nadvlády jedné platformy nad světem streamování videa pomalu končí. Netflix dlouhá léta sklízel plody toho, že byl první, ale konkurence, jako například Amazon Prime Video, ho nakonec dohnala.

Netflix stále produkuje kvalitní obsah, ke kterému se denně přihlašují miliony lidí po celém světě, ale v poslední době mu chybí potřebný drajv. Streamovací platforma v dohledné době nikam nezmizí, ale bude zajímavé sledovat, jak na rostoucí konkurenci a požadavky zákazníků zareaguje. Pokud to ale má vůbec v plánu.

Zdroj náhledové fotografie: freestocks / Unsplash, zdroj: knowtechie

Total
0
Shares
8 komentářů
 1. Kdyby udělali, že jedno zařízení z jakéhokoliv místa na zemi by stálo 4 dolary, tak je to bez problémů s podvody. Toto připojení by stálo stejně, ať by jich měl člověk 100, nebo jedno. A vždy v nejvyšší kvalitě.
  A neřešit, odkud se k tomu člověk připojí.

  A jinak, Netflix lidi štve hlavně tím, že ruší a nedokončují dobré pořady. I kdyby to zakončili aspoň jedním dvouhodinovým filmem. Ale takhle je plný nedokončených věcí, na které se nemá význam dívat.
  A kazí předlohy změnami pohlaví, děje a dalším. Viz třeba Zaklínač, z něhož je takový paskvil, že se na to nedá dívat.
  Nemluvě o tom, že na reklamy a ještě platit se opravdu dívat nebudu.

 2. Hlavně štve svoji sluníčkářskou politikou gender kvót a podobně lidi už unavuje dívat se na film odehrávající se v evropě plný černochů gejů a leseb… A naštvávat svoje zákazníky kteří si platí účet, že se nemůžou dívat u kamaráda na svůj účet a proč vlastně? jako NIKDY nešlo sledovat na dvou zařízeních zárověň co je jim do toho kdo se zrovna na můj účet teď dívá jestli já doma s kamarádem nebo kamarád beze mne!!! A jestli jim vadilo že kamarád si zaplatil Amazon já Netflix a oba jsme se dívali na oboje co jako čekají že se stane že si začnem najednou oba platit dvě služby??? NE Páč si lidi chtěj povídat o tom co viděli takže si budem plati Amazon a ahoj 😀

  1. Za mě je Netflix v první trojce. Mám jej společně s Dysny a HBO. Dysny je samozřejmě top. Za tyto tři služby platím 158,- Kč/měsíc ( 81+40+37). Kdyby někdo chtěl poradit, proč tak málo, tak prozradím. Amazon neznám, asi jde taky o nějaký strím.

 3. Ted koukam že začíná další platforma SKYSHOWtime to si fakt nejakej managor myslí že si lidi budou platit Aple TV, HBO, netflix,Disney+, a další ? 😀

 4. Za mě je Netflix v první trojce. Mám jej společně s Dysny a HBO. Dysny je samozřejmě top. Za tyto tři služby platím 158,- Kč/měsíc ( 81+40+37). Kdyby někdo chtěl poradit, proč tak málo, tak prozradím. Amazon neznám, asi jde taky o nějaký strím.

 5. U mě Netflix taky propadl, nalákají reklamou nový film ve sortimentu a ten je zas v angličtině. Když dop..ele nabízím film v ČR tak snad taky v češtině. Na titulky se můžu z vysoká. Ti pak můžu rovnou sledovat na netu a gratis.

Comments are closed.