iPhone 2G

Nerozbalený první iPhone se vydražil za pohádkové peníze. Majiteli ležel roky ve skříni mezi pyžamy

  • První iPhone se vydražil za neskutečné peníze
  • Před lety lety stál přitom jen zlomek ceny

Mobilní telefony značky Apple jsou známé tím, že si drží svou hodnotu a prodávají se za slušné ceny i několik let po svém uvedení na trh. Jedno zařízení však právě překonalo všechny rekordy – originální iPhone se v aukci prodal za neuvěřitelných 190 000 dolarů, v přepočtu asi 4 miliony korun. To je téměř 400krát více, než kolik stál v roce 2007, kdy se začal prodával.


Nepřehlédněte: Odborník na kybernetickou bezpečnost radí: Pokud vám někdo během hovoru řekne tyto tři věty, okamžitě zavěste


První iPhone se prodal za ranec

Staré věci nepatří vždy do popelnice. Některé totiž mohou mít velkou cenu, přestože už mají své nejlepší roky za sebou. Příkladem budiž iPhone z roku 2007, který se nyní vydražil za pohádkové peníze.

Mobil, které nebyl nikdy použit a je stále zapečetěno v původním obalu, přilákal celkem 28 zájemců a nakonec se prodal za neskutečných 190 000 dolarů.

Společnost LGG Auctions, která jeho prodej zprostředkovala, popisuje iPhone jako „mimořádně vzácný, továrně zapečetěný 4GB model z první série ve výjimečném stavu. Obal je prakticky bezchybný na povrchu i na okrajích“.

Apple iPhone 2G
Apple iPhone 2G. Zdroj: Apple

Jen základní výbava

Za své peníze získal šťastný dražitel mobil, které v době uvedení na trh před 15 lety stál pouhých 599 dolarů. První iPhone byl dodáván s 4 GB nebo 8 GB úložného prostoru (iPhone 14 začíná na 128 GB), malým 3,5palcovým dotykovým displejem (6,7 palce, pokud si koupíte nejnovější iPhone 14 Pro Max), fotoaparátem s mizernými dvěma megapixely (základní iPhone 14 nabízí 12 megapixelů) a malým výběrem aplikací.

Jedním z důvodů, proč se 4GB iPhone vydražil za takovou sumu, je to, že jej Apple brzy po uvedení na trh přestal prodávat a rychle ho nahradil 8GB modelem.

Zdroj náhledové fotografie: Mathieu Improvisato / Unsplash, zdroj: Mirror

Total
0
Shares