Ghost Robotics Vision 60 Q-UGV

Neproklouzne ani noha! Vesmírnou základnu USA hlídají psí roboti, vypadají jako z Terminátora

  • Psí terminátoři poslouchají na slovo, ale lidem ruku nikdy neolíznou
  • Hlídají základnu, odkud startují vojenské satelity do vesmíru

Připomíná to scénu jako z nějakého sci-fi filmu, ale na americké základně Vesmírných sil Spojených států je to obyčejná věc. Po tamních prostorách běhají dva robotičtí psi, kteří se starají o to, aby do Cape Canaveral Space Force Station neproklouzla ani myš.


Nepřehlédněte: Děsivý robotický pes sestřeluje cíle automatickou puškou. Odborníci ho nazývají nebezpečnou hračkou


Psí kyborgové

Základna Vesmírných sil Spojených států amerických, určená pro starty kosmických nosičů Ministerstva obrany USA na východním pobřeží je jedním z nejlépe střežených míst na světě. Hlídají ji po zuby ozbrojení vojáci a nově i roboti společnosti Ghost Robotics.

Dva zlověstně vypadající kyborgové se starají o pohodu a klid zaměstnanců základny. Roboti Vision 60 Q-UGV jsou vybaveny širokou škálou optických a akustických senzorů, což jim umožňuje sloužit jako automatizované „oči a uši“. Fungují autonomně (čili sami bez asistence člověka, pokud jsou k tomu naprogramováni), nebo je lze úkolovat pomocí speciálního ovladače a hlasových povelů.

Ghost Robotics Vision 60 Q-UGV
Zdroj: US Space Force

Umí plavat pod hladinou

V případě potřeby navíc mohou sloužit i jako miniaturizované komunikační uzly, nesoucí antény pro rychlé rozšíření internetových sítí mimo stávající infrastrukturu nebo do míst, kde žádný internet nefunguje. Robotům Vision 60 Q-UGV neublíží žádné počasí, odolají mrazu i dešti, a dokonce umí plavat pod hladinou.

Psí kyborgové byli už dříve úspěšně otestováni v rámci nového velitelského a řídicího systému ABMS (Advanced Battle Management System) amerického letectva. V testu působili na základně Nellis v Nevadě a poskytovali operátorům na Floridě data o útocích v reálném čase pomocí satelitního spojení Starlink.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem US Space Force, zdroj: Space

Total
0
Shares