eROCKIT

Němci vyrobili nejrychlejší „elektrokolo“ na světě. Šlapáním zrychlíte až na 100 km/h

  • eROCKIT může změnit svět kol
  • Jedná se o elektrokolo pro nejnáročnější 
  • Tomu odpovídá i vysoká pořizovací cena

eROCKIT je údajně nejrychlejší elektrokolo na světě s maximální rychlostí až 100 kilometrů za hodinu. Ale nenechte se zmýlit, přestože má pedály, jde spíše o elektrický motocykl, což je patrné už na první pohled. Výrobce svůj futuristický dopravní prostředek vybavil technologií Human Hybrid, která má potenciál nově definovat dvoukolovou mobilitu.


Nepřehlédněte: Samsung Galaxy S24 Ultra RECENZE: Když chcete opravdu ten nejlepší telefon s Androidem


Elektrokolo eROCKIT

Nové elektrokolo německé společnosti eROCKIT AG je vybaveno bezkartáčovým stejnosměrným motorem s magnety o výkonu 5 kW (16 kW ve špičce), který pohání zadní kolo prostřednictvím řemenového převodu.

Energii dopravnímu prostředku budoucnosti propůjčuje 52V lithium-iontová baterie o kapacitě 7,5 kWh, jež na jedno nabití nabízí dojezd až 130 kilometrů. Doba nabíjení „kola“ je údajně tři hodiny (z 20 % na 80 %) nebo 6 hodin (z 0 % na 100 %).

Způsob, jakým je pohon eROCKIT zkonstruován, je zcela odlišný od standardního elektrokola, protože pedály nepohánějí přímo řemen, a tedy ani zadní kolo, ale slouží k regulaci rychlosti. Jednotka zvaná Human Hybrid násobí svalovou sílu používanou jezdcem koeficientem +50, což umožňuje mimořádné zrychlení.

Výrobce vše popisuje takto:

„eROCKIT se vyznačuje lidským hybridním pohonem. Elektronika registruje použitou svalovou sílu a násobí ji koeficientem +50. Během několika vteřin můžete zrychlit na 100 km/h pouhým sešlápnutím pedálů.“ 

Tvrzení, že jde o „nejrychlejší e-kolo na světě“, je samozřejmě přitažené za vlasy, přinejmenším z hlediska toho, jak je elektrokolo definováno. Přestože je eROCKIT klasifikován jako jízdní kolo a lze na něm legálně jezdit po silnici, musí být registrován a pojištěn jako každý jiný motocykl. 

Jezdec také potřebuje příslušný řidičský průkaz. A ano, s „béčkem“ se na eROCKITU svezete, neboť je ekvivalentem motocyklu o objemu 125 cm³ a řídí se stejnými předpisy.

Cena netradičního elektromotocyklu, či chcete-li elektrokola, je německým výrobcem stanovena na 12 900 eur, v přepočtu 330 000 korun. V současné době ho lze předobjednat za rezervační poplatek 250 eur (zhruba 6 300 korun).

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem eROCKIT, zdroj: Clean Technica

Total
0
Shares
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..