Xiaomi připravuje nový skládací telefon

Futuristická vize Samsungu. Telefon měnící velikost zkontroluje kvalitu ovzduší

  • Samsung má nový koncept založený na patentu
  • Jde o rolovací telefon se zajímavou funkcí navíc
  • Čidlo v mobilu zkontroluje kvalitu vzduchu

Patent sem, patent tam, znáte to. Moderní technologie jsou značně ovlivněny tím, jak firmy registrují své ochranné známky a patenty. Jihokorejský gigant Samsung si nedávno patentoval velmi zajímavou záležitost – rolovací smartphone s čidlem pro kontrolu ovzduší.


Nepřehlédněte: Mikroplasty jsou dnes všude, dokonce i v pitné vodě. Jak se jich snadno zbavit?


Rolovací superphone Samsung

První pohled na nový zajímavý koncept Samsungu poskytl známý tipér @xleaks7, který působí na Twitteru. Koncepce připomíná aktuální vlajkový telefon Galaxy S24 Ultra, jen s tím rozdílem, že díky rolovacímu mechanismu může tento přístroj snížit velikost obrazovky až o třetinu.

Rolovací telefony však nejsou žádná horká novinka. Koncepty vnímáme už několik let, přestože „ostrý“ komerční kousek k vidění zatím nebyl. Tento má však ještě jednu zajímavou vychytávku – čidlo pro kontrolu kvality ovzduší.

Monitorování kvality ovzduší nabývá na významu vzhledem k rostoucímu problému znečištění, zejména kvůli přítomnosti částic PM 2,5, které mohou pronikat do plic a způsobovat různé zdravotní problémy.

Koncept, který ohlídá kvalitu ovzduší

Tento problém řeší spíše obyvatelé větších asijských měst, zejména v Číně, Indii nebo právě Jižní Koreji, odkud pochází společnost Samsung. 

Cílem tohoto patentu je řešit tyto problémy integrací snímače kvality ovzduší do mobilního zařízení, čímž se sledování kvality ovzduší stane dostupnějším a pohodlnějším.

Znovu je třeba poukázat na to, že jde pouze o konceptuální myšlenku vycházející z patentu, který si Samsung podal. Co to znamená v praxi? Že tento projekt je extrémně daleko případné realizaci a je dost dobře možné, že uplynule i několik let, než o něm znovu uslyšíme; jestli vůbec.

Zdroj náhledové fotografie: Mika Baumeister / Unsplash, zdroj: GizChina, Pigtou

Total
0
Shares