iPhone

Nejprodávanější smartphony posledního čtvrtletí? Úspěch slavil iPhone, ale i levný Samsung

Agentura Canalys zveřejnila žebříček, které konkrétní smartphony byly v prvním čtvrtletí letošního roku nejpopulárnější. Začátek roku s přehledem ovládl Apple se svým iPhonem. Hodně se dařilo i Xiaomi a Samsungu. Zcela odlišně na tom je Huawei, který v první desítce nejprodávanějších telefonů nemá jediného zástupce.

Nejprodávanějším chytrým telefonem v prvním čtvrtletí byl iPhone 11, jehož odbyt dosáhl 18 milionů kusů. Na druhé příčce se s poměrně velkým odstupem umístilo Xiaomi Redmi Note 8/8T, po kterém sáhlo 8 milionu uživatelů. Třetím nejprodávanějším telefonem v prvním kvartálu byl Samsung Galaxy A51 s přibližně šesti miliony prodaných kusů. Pětku nejprodávanějších uzavírají modely Galaxy A10s a Redmi Note 8 Pro. V první pětce tak má Samsung a Xiaomi po dvou zástupcích, Apple pak jednoho.

Zajímavou informací je, že v první desítce nejprodávanějších mobilů nenajdeme žádný Huawei. Potvrzují se tak dřívější predikce analytiků, kteří upozorňovali, že kvůli absenci aplikací firmy Google bude obtížné přilákat zákazníky.

Spojené státy v polovině loňského roku zařadily Huawei na černou listinu, takže americké podniky potřebují zvláštní povolení, pokud chtějí této čínské firmě dodávat své produkty. Později Washington obchodní restrikce vůči Huawei prozatímně zmírnil.

Nicméně zmírnění restrikcí se netýká nových produktů, takže pro Huawei je obtížné konkurovat ostatním výrobcům, protože nemůže prodávat nové smarpthony s licencovanými aplikacemi a službami společnosti Google.

Zdroj náhledové fotografie: Fili Santillán / Unsplash

zdroj: Canalys

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Huawei je bez google služeb. Lepsi to nebude. Jsou lepsi telefony, jako napr. ty od Xiaomi.

Comments are closed.