Galaxy S22 a iPhone 13 Pro Max

Nejoblíbenější telefony v Česku? Prvenství si drží Samsung, Apple a Xiaomi v těsném závěsu

  • Češi preferují Samsung, Apple a Xiaomi
  • Alespoň to tvrdí populární srovnávač

Z mého pohledu překvapení, ale co já vím? Každopádně, je to tak. Aktuálně patří k vůbec nejoblíbenějším mobilním telefonům (dle Heureky) zástupce střední třídy Samsung Galaxy A52s. Už předchůdce byl v Česku bestseller a jak se zdá, poslední generace není výjimkou.

Samsung Galaxy A52s

Korejské značce to paradoxně nedalo moc práce, protože design zůstal de facto beze změny. V čem tkví kouzlo úspěchu? Jednak je to dáno velikostí (nejde úplně o pádlo), jednak cenou (i když v počátcích smartphone rozhodně nebyl levný), ale hlavně výbavou.

Samsung Galaxy A52
Zdroj: Samsung

Pod kapotou tepe procesor Qualcomm Snapdragon 778G doplněný o 6/8 GB RAM a 128/256 GB vnitřní paměti. Plus body získal i za zvýšenou odolnost IP67, velmi schopnou fotosestavu, odladěné prostředí, nový Android, solidní baterii nebo rychlé 25W nabíjení.


Nepřehlédněte: Plovoucí město: Takto vypadá bydlení budoucnosti pro 12 tisíc lidí!


Apple iPhone 13

Na druhém místě figuruje Apple iPhone 13. Dalo se to čekat? Víceméně ano. Tento brand se navzdory (zvláště v minulosti) kritizovaným cenám svých zařízení v Česku těší ohromné popularitě.

iPhone 13
Zdroj: Apple

Pro jablíčkáře představuje rozumnou volbu s ohledem na výkon, velikost displeje a stále neuvěřitelně kompaktní rozměry. A že mu chybí nabíjecí adaptér a další propriety? Vypadá to, že právě tohle zajímá zákazníky ze všeho nejméně.

Xiaomi Redmi Note 11

Dalším zjevením je Xiaomi Redmi Note 11, které skončilo hned za třetím iPhonem 11. Svěží vánek v nižší-střední třídě. A víte, že asi ano?! Stran specifikací to sice není žádný smartphone roku, ale ani propadák.

Xiaomi Redmi Note 11 Pro+
Zdroj: Xiaomi

Uvnitř zařízení se schovává čipset Snapdragon 680 (pouze 4G) spolu s 4/6 GB RAM, 64/128 GB paměti, potěší možnost dalšího rozšíření úložiště skrze MicroSD, obstojná fotosestava, 5 000mAh baterie a rychlé 33W nabíjení. A cena? Momentálně něco málo přes 4 tisíce korun.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ (ilustrační)

Total
0
Shares