Tyrannosaurus rex (T-Rex)

Nejmocnější predátor pravěku T-Rex byl chytrý a uměl počítat do deseti, myslí si slavný vědec Attenborough

  • Tyrannosaurus Rex uměl počítat do deseti
  • Zaznělo to v novém seriálu Prehistorická planeta

Podle Davida Attenborougha byl T-Rex chytřejší, než si lidé myslí. Strašidelný dinosaurus byl prý schopen počítat, aby zkontroloval, zda v jeho hnízdě náhodou nechybí nějaké vejce. Britský přírodovědec, popularizátor vědy a moderátor to uvedl v seriálu Prehistorická planeta.


Nepřehlédněte: Vědec tvrdí, že vyřešil záhadu bermudského trojúhelníku. Důvod zmizení letadel a lodí neuhádnete


T-Rex byl chladnokrevný zabiják

Strach nahánějící masožravý Tyrannosaurus Rex, který je jedním z nejslavnějších druhů dinosaurů a také hlavní atrakcí ve slavném filmu Jurský park, byl podle slavného vědce mimořádně mazaný a během lovu se nepohyboval hlučně v porostu, jak je často vyobrazováno ve filmech.

Attenborough v pořadu Prehistorická planeta dále řekl: „T-Rex uměl počítat do deseti, aby mohl zkontrolovat, že všechna jeho vejce jsou skutečně v hnízdě.“ Paleontolog Dr. Darren Naish k tomu potom dodal, že toto tvrzení bylo podpořeno výzkumem žijících příbuzných obávaného predátora.

Napočítal do deseti

„Ukázalo se, že ještěrky umí počítat. Ukázalo se, že ptáci umí počítat. Takže máme všechny důvody si myslet, že tomu bylo stejně i u vyhynulých dinosaurů, jako je třeba T-Rex. „Většina druhů dinosaurů snášela vejce. A když snášíte hodně vajec, musíte umět počítat,“ dodal Naish.

Nový seriál Davida Attenborougha používá CGI speciální počítačové efekty a diváky bere na tajuplnou cestu po planetě Zemi před 65 miliony let.

Zdroj náhledové fotografie: Yuri_B / Pixabay

Total
0
Shares