US Army, brýle

Nejlepší američtí vojáci fasují výbavu jako ze sci-fi filmů. Unikátní válečné brýle ale v testu propadly

  • Univerzální voják konečně přichází?
  • Americká armáda testuje brýle pro rozšířenou realitu

Chytré brýle Microsoftu za 22 miliard dolarů, které mají z vojáků učinit superhrdiny, selhaly při testech americké armády, píše server Bussines Insider.


Nepřehlédněte: Netflix bez reklam končí! Nový nejlevnější tarif ale chtít nebudete, připravil by vás o rozum


Armáda USA sází na rozšířenou realitu od Microsoftu

V roce 2018 zadala americká armáda společnosti Microsoft zakázku v hodnotě 480 milionů dolarů na vytvoření prototypu pokročilých chytrých brýlí IVAS (Integrated Visual Augmentation System).

Přestože brýle vypadají podobně jako komerčně dostupné náhlavní soupravy pro rozšířenou realitu (AR) HoloLens, armáda požadovala, aby toho uměly mnohem víc, což vzal Microsoft na vědomí, a tak došlo k uzavření obchodu za 22 miliard dolarů, který nyní vstupuje do finální fáze.

V noci vojáci záříli jako svítilna

Headset bohužel trpí několika problémy a v testu provedeném americkou armádou neuspěl hned ve čtyřech z šesti zkoušek. Jedním z hlavních nedostatků systému IVAS je vysoká zářivost displejů během nočních misích, což má za následek, že vojáci jsou vidět až na vzdálenost několika set metrů. Asi netřeba zdůrazňovat, že to představuje velký problém. Mezi další nedokonalosti zmiňované v článku patří omezení zorného pole a periferního vidění a celkové omezení pohybu kvůli velikosti a velké hmotnosti IVAS.

Navzdory neuspokojivým testům je však americká armáda odhodlána nákup realizovat. Brigádní generál Christopher D. Schneider uvedl, že zkoušky pomohly identifikovat oblasti, ve kterých IVAS zaostávají a potřebují vylepšit, což se podle něj brzy stane. Na základě uzavřené dohody má Microsoft během příštích deseti let americké armádě dodat 120 000 náhlavních souprav IVAS.

Zdroj náhledové fotografie: Jimi Malmberg / Unsplash, zdroj: BI

Total
0
Shares