Hacker, heslo, dark web, bezpečnost

Nejhloupější hesla roku 2022 na internetu? Sprostá slova, 123456 nebo názvy měst!

  • Jaké je nejhloupější heslo roku 2022?
  • Máme pro vás nejnovější žebříček 

Bezpečnostní experti neustále lidem kladou na srdce, jak je u internetových služeb důležité používat bezpečné heslo. Miliony lidí si to ale stále neuvědomují nebo nejsou přesvědčeni o tom, že dobré heslo je to, které si nelze zapamatovat. Z nejnovějšího žebříčku vyplývá, že nejpoužívanějším heslem na síti je stále jednoduchá číselná kombinace 123456. Ta se na prvním místě umístila již několikátý rok za sebou, přestože před ní všichni neustále varují.


Nepřehlédněte: Novodobý génius? Jedenáctiletý kluk má vyšší IQ než Albert Einstein nebo Stephen Hawking


Nejpoužívanější hesla na internetu

Společnost Cybernews vytvořila žebříček nejhloupějších hesel, která lidé na internetu v letošním roce používali. Experti vycházeli z dat (balík obsahoval 56 milionů hesel), která unikla na internet v předchozích měsících. Takže jaké je vůbec to nejpoužívanější a jaká hesla jsou aktuálně nejvíce v kurzu?

Nejvíce používaným heslem na internetu je číselná kombinace 123456, kterou by lidé podle bezpečnostních expertů neměli za žádných okolností používat. Druhým nejhorším heslem je 12345, třetím pak slovo password (čili heslo).

V žebříčku se objevují i obvyklé výrazy user, qwerty, admin, root nebo guest. Velký počet lidí také stále používá místo hesel nadávky, jména celebrit, města, zvířata nebo jednoduché sekvence klávesnice.

Heslo, password
Zdroj: Elchinator / Pixabay

Vítězem je číselná kombinace 123456

Podle bezpečnostních expertů lidé hesla dlouhodobě podceňují. A to i přesto, že jsou zpravidla první linií účinné ochrany před odcizením citlivých osobních dat, například pro on-line bankovnictví nebo platby na internetu. Už dříve uniklo, že speciální programy hackerského podsvětí dokážou čtyřmístné heslo, složené z číslic od nuly do devítky, prolomit během několika sekund.

Zdroj náhledové fotografie: madartzgraphics / Pixabay, zdroj: The Sun, Cybernews

Total
0
Shares