Twitter

Nejbohatší člověk světa se pokusí ovládnout Twitter. První krok už Elon Musk udělal

  • Nejbohatší muž světa se nudil a tak si koupil si novou hračku
  • Za podíl v Twitteru zaplatil bezmála tři miliardy dolarů 

Šéf elektroautomobilky Tesla a zakladatel vesmírné dopravní společnosti SpaceX zaskočil byznysový a technologický svět, když uvedl, že si pořídil 9,2 % akcií sociální sítě Twitter. Stal se tak vůbec jejím největším akcionářem. Musk drží větší podíl než samotný zakladatel sítě Jack Dorsey, který vlastní jen 2,3 % akcií společnosti.


Nepřehlédněte: Jako blesk z čistého nebe. Čínský Huawei se připojuje k bojkotu Ruska


Musk si koupil část Twitteru

Šéf Tesly navíc získal i místo ve správní radě Twitteru, ale to nakonec odmítl. Je to do značné míry překvapivý krok. I když jak se to vezme. Nelze totiž vyloučit, že Musk bude chtít v Twitteru postupně získat rozhodující slovo a změnit jeho tvář. Pokud by se stal členem „boardu“, nemohl by navýšit svůj podíl na víc než 14,9 %, čímž by se mu zkomplikovala cesta k ovládnutí služby.

 

Nejbohatší člověk v novodobé historii

Elon Musk je nejbohatším člověkem na světě a podle indexu miliardářů, který sestavuje agentura Bloomberg, dosahuje hodnota jeho majetku více než 227 miliard dolarů. Časopis Time i ekonomický list Financial Times loni v prosinci vyhlásily Muska osobností roku.

Jeho příspěvky hýbou trhy

O excentrickém majiteli společností Tesla a SpaceX je známo, že rád zveřejňuje provokativní a senzační tweety. Musk službu, která má jako symbol modrého ptáčka, využívá často také k ovlivňování cen kryptoměn, zejména pak bitcoinu a dogecoinu.

V březnu dal Musk na svém twitterovém účtu, jejž sledují desítky milionů lidí, hlasovat, zda Twitter jedná v souladu se svobodou slova. Hned 70 procent lidí odpovídajících řeklo „ne“. Otázka zni: změní to Musk? První krok už udělal, nestal se členem správní rady.

Zdroj náhledové fotografie: Jeremy Bezanger / Unsplash

Total
0
Shares