Google Gmail

Nebojte se nových varovných zpráv v Gmailu. Ochrání vaše peníze a data. Jak fungují?

  • Nebojte se červených vyskakovacích oken v Gmailu
  • Ochrání vás před útoky podvodníků

Google přidává do populárního Gmailu další skvělou funkci, která vás s předstihem upozorní, že vás chtějí okrást podvodníci. Upozornil na to server The Sun.


Nepřehlédněte: Anonymous rozprášili nebezpečnou hackerskou skupinu Killnet. Rusům ukradli účty a hesla zveřejnili na internetu


Ještě bezpečnější Gmail

Podvodníci na internetu neustále hledají cesty, jak vylákat z lidí peníze. Buď přicházejí s novými triky, nebo inovují ty staré ve snaze, že tentokrát budou úspěšnější a nebudou odhaleni. Naštěstí nevylepšují jen hackeři a kyberzločinci, ale také technologické společnosti, jako je třeba Google.

Poštovní klient Gmail už několik týdnů nabízí funkci, která uživatele upozorňuje na potenciálně nebezpečné e-maily, pokud si o nich myslí, že slouží k phishingu, nebo obsahují malware a ransomware. Následně ji zahrnul do cloudového úložiště Disk Google, Dokumentů Google a teď přišla řada i na kecálka Google Chat.

Filtr proti nebezpečným zprávám

Pokud vám název služby nic neříká, vězte, že jde o přejmenovaný komunikátor Hangouts, který měl dříve dobře našlápnuto, ale jeho popularita v posledních letech značně upadla. Google Chat, který je součástí Gmailu, nevyužívají jen jednotlivci, to znamená běžní uživatelé, ale také firmy.

Funguje to tak, že pokud komunikujete a někdo vám v chatu pošle odkaz vedoucí na pochybnou webovou stránku nebo odkaz pro stažení závadného souboru, vyskočí na vás v konverzaci velké červené dialogové okno, kde je napsáno: „Tato pozvánka je podezřelá, konverzace obsahuje odkazy vedoucí na známé phishingové stránky, které se mohou pokusit ukrást vaše informace.“

Pokud tedy banner uvidíte, dobře se zamyslete nad tím, kdo se vás snaží kontaktovat a jestli má cenu mu vůbec odpovídat. Vše, co je napsáno výše, samozřejmě platí i pro Gmail, který jsme zmínili v úvodu. Pokud vám přijde e-mail a Google vás upozorní na potenciální nebezpečí, bude jistější dotyčnou zprávu rovnou hodit do koše (smazat).

Zdroj náhledové fotografie: Solen Feyissa / Unsplash

Total
0
Shares