Logo společnosti Xiaomi

NÁVOD: Xiaomi účet, rady a tipy k jeho používání

  • Jak založit Xiaomi účet
  • Proč je důležité jeho odhlášení?

Dnes se podíváme na to, jak se přihlásit na Xiaomi účet a jaké má výhody. A také proč je důležité se při obnově továrního nastavení z něj odhlásit.


Psali jsme: Google Camera je zázračná appka, která rapidně zlepší kvalitu vašich fotek


Přihlášení/Založení Xiaomi účtu

Když poprvé spustíte svůj mobilní telefon, tak vás vždy čeká nějaké to prvotní nastavování a přihlašování než se dostanete na hlavní obrazovku s aplikacemi. Nejinak tomu je i u telefonů značky Xiaomi.

A jelikož je tato čínská  značka mezi lidmi oblíbená, tak se podíváme nato, cco vás čeká, když poprvé zapnete svůj nový nebo čerstvě obnovený/resetovaný Xiaomi mobil.

1. Jako první se vám zobrazí uvítací obrazovka systému (nadstavby) MIUI 11/12 – klikněte dále

2. Vyberte jazyk

3. Připojte se k vaší Wi-Fi síti

4. Zde máme klasické odstavce pravidel a podmínek – odškrtněte a pokračujte dále.

5. Pokud nemáte SIM již vloženou, tak vás telefon upozorní – kliněte dále >

6. Nyní se přihlaste k vašemu Google účtu

7. Zde dejte Nastavit později

8. Tady se už můžete přihlásit ke svému Xiaomi účtu. Pokud nemáte ještě účet založený, dejte Vytvořit a po zadání vašeho telefonního čísla vám pošlou kód pro potvrzení. Oblast dejte – Česko

9. Cloud – záloha vašich dat v telefonu (fotky,aplikace,nastavení). Doporučuji nechat zapnuté, pokud už třeba nevyužíváte těchto služeb od Googlu

10. Najít zařízení – pokud telefon ztratíte nebo je vám odcizen, tak díky této službě se pak dá dohledat nebo ochránit osobní data smazáním

11. Pokud máte Xiaomi poprvé, nebo nechcete obnovit data ze záloh, tak dejte Nastavit jako nové zařízení

12. Zabezpečení telefonu – dejte pokračovat nebo přeskočit, pokud nechcete nyní nic nastavovat

13. Poslední odkliknutí nastavení (volba je na vás – klidně můžete nechat vše zaškrtnuté)

14. Vyberete téma a máte telefon nastavený

15. Klikněte na šipku a užívejte

Xiaomi účet a jeho výhody

Xiaomi účet nemusíte používat. Není to jako u Google účtu, kde ho potřebujete už jen kvůli aplikacím (Obchod Play) a jejich aktualizacím.

Ale pokud ho máte, tak získáte výhody:

  • Ukládání dat ,jako jsou fotky nebo aplikace
  • Zapamatování předchozího nastavení systému (po obnově dat nebo předchozího telefonu Xiaomi)
  • Diky službě Najít telefon (obdoba služby Find My Phone u Apple zařízení) lze ztracený nebo odcizený telefon najít,popř. smazat data proti zneužití.

Takže určitě doporučuji. Díky tomuto účtu se vám při obnově telefon nastaví a doinstaluje aplikace, které byli uloženy na Xiaomi cloud účtu.

Odhlášení Xiaomi účtu

Teď jedna taková důležitá rada na závěr. Často se setkávám s dotazy na všemožných Android fórech a Xiaomi skupinách na Facebooku, že si uživatel koupil nebo dostal Xiaomi telefon z druhé ruky (už vyresetovaný) a po zapnutí nejde založit Xiaomi účet, popř. se přihásit na svůj. Telefon vás nepustí dál. Vyžaduje totiž přihlašovací heslo nebo tel. číslo předchozího majitele. Proč se tak děje a jak tomu předejít?

Je to proto, že předchozí majitel se neodhlásil z Xiaomi účtu a rovnou dal obnovit/resetovat telefon. Takže pokud máte v plánu svůj Xiaomi telefon prodat nebo předat jinému majiteli, vždy je důležité se odhlásit z Xiaomi účtu.

Odhlásíte se v Nastavení  > Xiaomi/Mi účet > Odhlášení.

Total
6
Shares