Kdy lidstvo obdrží první zprávu od mimozemšťanů?

NASA objevila na Marsu záhadnou sochu. Je dílem mimozemšťanů? Ufologové mají jasno!

  • NASA na Marsu vyfotila záhadný předmět
  • Vypadá jako kus sochy s obličejem
  • Je dílem člověka nebo marťanů?

Lidská představivost dokáže divy, ufologové a příznivci konspiračních teorií jsou přesto ve varu. Rover Perseverance amerického Národního úřadu pro letectví a vesmír (NASA) poslal na Zemi snímek, který, při troše představivosti, zobrazuje jakousi marťanskou sochu s obličejem.


Nepřehlédněte: Najde mimozemšťany? Velký Magellanův dalekohled bude mít čtyřikrát vyšší rozlišení než teleskop Jamese Webba


Socha mimozemšťanů?

Jedna z nejnovějších fotek povrchu rudé planety se na první pohled zdá naprosto normální, ale pozorovatelé s jestřábíma očima si při bližším zkoumání mezi kameny všimli něčeho zvláštního. V pravé dolní čtvrtině snímku je vidět objekt podobný obličeji.

Experti agentury NASA zatím nevysvětlili, na co se vlastně díváme. Fotka některé uživatele internetu ihned inspirovala k řadě divokých spekulací. Někteří uvádí, že se jedná o potvrzení toho, že na Marsu kdysi žili mimozemšťané, zatímco jiní střízlivě tvrdí, že jde o obyčejný balvan. Za to, že v něm někteří lidé vidí starou relikvii mimozemské civilizace, může podle nich jen zvaný pareidolie.

Ufologové mají (zase) smůlu

Při něm dochází k dotváření vnímaných neurčitých nebo nezřetelných podnětů ve smysluplné obrazy za pomoci fantazie. Každý z vás to jistě zná, stačí si lehnout do trávy a pozorovat mraky, ve kterých se najednou začnou objevovat tváře, zvířata a různé jiné objekty.

Záhadné špagety na Marsu

Vozítko Perseverance, které po rudé planetě už několik měsíců jezdí sem a tam, nachází objekty, které jsou mnohdy podivuhodné. Jak by ne, když jsou taky z jiného světa. Nedávno rover našel něco, co připomínalo dlouhý, zamotaný provázek nebo smotek vesmírných špaget. Snímek vyvolal vlnu spekulací. Mnozí se ptali, odkud předmět pochází a proč pár dní po pořízení záběru zmizel z dohledu roveru.

Ani v tomto případě nakonec nešlo o důkaz života na čtvrté planetě sluneční soustavy. Ve skutečnosti se jednalo o malý kousek odpadu, který pocházel z fáze sestupu roveru na povrch planety v únoru 2021. Konkrétně vědce i širokou veřejnost vzrušil kus rozdrceného síťového materiálu Dacron, který se nachází v tepelných přikrývkách.

Zdroj náhledové fotografie: Stephen Leonardi / Unsplash, zdroj: The Sun

Total
0
Shares