Cestovatel v čase, budoucnost

Narodil jsem se v roce 6491, tvrdí cestovatel časem. Detektor lži potvrdil, že mluví pravdu

  • Přicházím z roku 6491, tvrdí mladík
  • Podle detektoru lži říká pravdu

Muž, který o sobě prohlašuje, že se jmenuje James Oliver a do naší doby přicestoval ze vzdálené budoucnosti, se objevuje na nahrávce, ve které projde testem na polygrafu. Skutečně se mu podařilo přelstít fyzikální zákony?


Nepřehlédněte: To si může dovolit jen Apple. Levný iPhone SE 4 dostane pouze jeden fotoaparát


Cestovatel časem z roku 6491?

Údajný meziplanetární průzkumník, který cestuje časem, poskytl rozhovor internetové televizi Apex TV, která se specializuje na různé záhady, jako jsou UFO, cestování časem nebo paranormální jevy. V průběhu celého videa je James Oliver připojen k detektoru lži a tady je to překvapivé: prošel. Vlastně prošel na výbornou. Podle testu na polygrafu odpověděl na každou otázku pravdivě.

Rozhovor s moderátorem začíná otázkou: „Jste skutečným cestovatelem v čase?“ Mladík, který je připojený na detektor, odpoví „Ano“ a na monitoru se objeví slovo „Pravda“. Jak všichni víme, tak polygraf říká pravdu pokaždé. I v případech, kdy je tomu poměrně těžké uvěřit.

Tvrdí, že je planetárním vědcem z budoucnosti. Když dorazil v roce 2018 na Zemi, objevil se problém – jeho stroj času se pokazil a on zde zůstal uvězněn. Na otázku, kam plavidlo ukryl, odpovídá, že to nikomu nemůže říctt. To samozřejmě není podezřelé. Ani v nejmenším.

Překvapenému moderátorovi televize ApexTV říká, že se setkal s mimozemšťany a spřátelil se s nimi. „Můj nejbližší kamarád pochází z jiné galaxie,“ zazní ve videu.V jeho realitě je prý běžné, že lidé nachází nové planety a galaxie každý den, třebaže na nich není zpravidla nic zajímavého.

Připouští však, že existuje mnoho planet, na kterých jsou daleko inteligentnější bytosti než lidé. Tyto planety jsou pod správou organizace podobné OSN, která však dává planetám velkou svobodu.

Cestovatel v čase, budoucnost
Zdroj: Placidplace / Pixabay

Jako z filmu Návrat do budoucnosti

V rozhovoru varuje před klimatickými změnami a radí, aby lidstvo rychle zavedlo emisní stropy, než bude pozdě. Dále prozrazuje, že umělá inteligence bude v budoucnu všudypřítomná a bude nám pomáhat ze každé situace.

Detektor lži sice neprozradí, že James Oliver blafuje, ale existuje několik varovných signálů, které naznačují, že ve skutečnosti není tím, za koho se vydává. Nejde jen o jeho přízvuk a překvapivě dobrou angličtinu. I jeho fyzická konstituce napovídá, že tu něco nehraje. Pokud by se lidé někdy přestěhovali na jinou planetu, naše těla by se vyvinula tak, aby vyhovovala zcela jinému prostředí. On vypadá jako obyčejný člověk ze Země.

„Myslím, že s tímto nápadem přišla televize ApexTV, aby přitáhla pozornost ke svému kanálu,“ uvedl jeden z komentujících. Ale i kdybyste ignorovali všechen ten pochybný dabing, střih a mixáž, je tu prostý fakt, že detektory lži prostě nejsou tak dobré, jak se říká, a dají se oklamat.

Americká psychologická společnost ostatně již dříve uvedla, že „nejlepší radou, jak na podobné blbosti nenaletět, je zůstat skeptický“.

Zdroj náhledové fotografie: TheDigitalArtist / Pixabay, zdroj: IFLScience

Total
0
Shares