Meizu 21

Nápor čínských telefonů pokračuje. Unikají specifikace a výbava Meizu 21 Pro

  • Čínská značka chystá další novinku
  • Známe výbavu Meizu 21 Pro

Chytrý telefon Meizu 21 byl uveden na konci loňského roku, ale o variantě s přídomkem Pro se výrobce slůvkem nezmínil. Zprávy z Číny nicméně naznačovaly, že prémiová verze dorazí v únoru a na web se teď dostaly i některé klíčové vlastnosti chystaného smartphonu.


Nepřehlédněte: Vynález pro všechny cyklisty: Malá krabička přemění obyčejné jízdní kolo na elektrokolo


Do prodeje zamíří Meizu 21 Pro

Jakou výbavu tedy můžeme očekávat? V první řadě slušně vybavený telefon s mezigeneračně vylepšenými fotoaparáty, 16 GB operační paměti (RAM) a až 1TB interním úložištěm.

Únik tvrdí, že hlavní fotoaparát bude používat snímač s rozlišením 50 Mpx. K dispozici bude také 13Mpx ultraširokoúhlý senzor, teleobjektiv s trojnásobným optickým zoomem (bezztrátovým) a periskopický teleobjektiv. Pro srovnání, základní varianta Meizu 21 se prodává s 200Mpx hlavním fotoaparátem, 13Mpx  ultraširokoúhlým snímačem a 5Mpx senzorem pro nasnímání hloubky ostrosti.

Oproti základnímu modelu, který byl uveden s ne více než 12 GB RAM a 512GB úložištěm, bude dalším zásadním vylepšením i 16 GB RAM a 1 TB paměti pro uživatelská data, fotografie, videa a dokumenty.

Meizu 21
Zdroj: Meizu

S podporou FlymeAuto 4.0

Dále očekáváme, že k dispozici bude čipset Snapdragon 8 Gen 3 a operační systém Android 14 s uživatelským prostředím FlymeOS 10.5, které podporuje FlymeAuto 4.0 – informační a zábavní systém výrobce.

Nakonec se dostáváme k ceně. Pokud mají insideři pravdu, nový Meizu 21 Pro by měl stát více než 3 999 jüan (v přepočtu dle aktuálního kurzu více než 12 800 korun), protože právě tolik stojí základní Meizu 21.

Zdroj náhledové fotografie: se souhlasem Meizu, zdroj: GSMArena

Total
0
Shares