Facebook

Naléhavé varování: Okamžitě zkontrolujte svůj účet na Facebooku, můžete být v nebezpečí

  • Přinášíme dvě skvělé vychytávky pro Facebook
  • Pomohou váš účet zabezpečit na maximum

Jen v České republice Facebook používají miliony lidí. I ti nejzkušenější uživatelé však jeho některé funkce stále objevují. V tomto článku poradíme, jak si účet zabezpečit a nedat hackerům a různým podvodníkům žádnou šanci.


Nepřehlédněte: Netflix bez reklam končí! Nový nejlevnější tarif ale chtít nebudete, připravil by vás o rozum


Mnozí nemohou bez Facebooku žít a tráví na této sociální síti hodiny a hodiny času. Přesto nevěnují zabezpečení svého účtu takovou pozornost, jakou by měli. Tyto vychytávky, o kterých nemáte zřejmě vůbec ponětí, vám pomohou účet ochránit. Které to jsou? Řeč je o upozornění na nerozpoznané přihlášení a dvoufázovém ověřování.

Upozornění při nerozpoznaném přihlášení

Upozornění na nerozpoznané přihlášení je skvělá funkce, díky které budete vědět, že se někdo cizí snaží zalogovat do vašeho účtu z nového a neznámého zařízení, prohlížeče nebo místa. Facebook takové přihlášení rozpozná, označí ho za podezřelé a pošle vám výstražnou zprávu.

Kde tuto funkci najdete? Přihlaste se do profilu, přejděte do Nastavení => Zabezpečení a přihlašování => Další zabezpečení => Zapněte si upozornění při nerozpoznaném přihlášení. Teď už jen nastavte, na jaké účty chcete dostávat upozornění.

Facebook podvod
Zdroj: geralt / Pixabay

Dvoufázové ověření na Facebooku

Všem uživatelům Facebooku rovněž doporučujeme, aby si aktivovali dvoufázové ověření. Spousta lidí si myslí, že když ho zapnou, budou se muset složitě prokazovat při každém přihlašování do účtu. Tak to ale vůbec není. Díky cookies si Facebook pamatuje veškerá zařízení i online služby, které už byly autorizačním kódem ověřeny. V nastavení si můžete seznam takových služeb a zařízení navíc snadno upravovat.

Kde funkci najdu? Přihlaste se do profilu, přejděte do Nastavení => Zabezpečení a přihlašování => Dvoufázové ověření a Zapněte dvoufázové ověření. O řádek níže také najdete seznam zařízení, která už jsou ověřená. Pokud chcete některé smazat (třeba nějaký starý telefon, který se vám rozbil nebo jste ho prodali), stačí ho označit a na konci stránky vše potvrdit tlačítkem Odebrat. Hotovo.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: The Sun

Total
0
Shares