WhatsApp

Naléhavé varování: Mnozí Češi přijdou po prázdninách o přístup k aplikaci WhatsApp

  • Upozornění pro uživatele aplikace WhatsApp
  • Na stovkách telefonů přestane brzy fungovat!

Pokud chcete WhatsApp používat i v budoucnu, možná si budete muset koupit nový telefon. Populární aplikace se totiž rozhodla ukončit podporu starších mobilů. Není to nic neobvyklého. K podobným krokům přistoupila již v minulosti.


Nepřehlédněte: Tunguská katastrofa: Výbuch 1000krát silnější než atomová bomba vyvolal množství konspiračních teorií


WhatsApp přestane fungovat

Děje se to s železnou pravidelností a 24. října letošního roku se to bohužel stane znovu. Zahraniční média informují, že WhatsApp ukončí podporu dalších chytrých telefonů. Po několika měsících nás tak čeká další zásadní čistka, a aniž bychom chtěli nějak strašit, mnoho uživatelů to zabolí.

Jak upozornil server WABetaInfo, jehož redaktoři se často a rádi pitvají v kódu neveřejných verzí chatovací aplikace WhatsApp, aktuální změny se dotknou chytrých telefonů s operační systémem starším než Android 5.0 Lollipop.

„WhatsApp ukončuje podporu starších verzí, aby aplikace mohla využívat nejnovější bezpečnostní funkce a poskytovat co nejlepší uživatelský zážitek. Umožní to také vývojářům zaměřit se na nové funkce pro většinu uživatelů s novějšími verzemi operačního systému,“ uvedli zástupci sociální sítě.

WhatsApp p
Zdroj: Sara Kurfeß / Unsplash

Po dovolených přijde zářez

Problémy však budou mít i majitelé iPhonů od společnosti Apple. Aplikace WhatssApp přestane podporovat operační systém iOS 11 a starší. Ani majitelům těchto starších zařízení tak nezbude nic jiného, než sáhnout po novějším mobilu, nebo se populární aplikace jednoduše vzdát. Žádné jiné možnosti bohužel nemají. Připomínáme, že to platí jak v případě iPhonů, tak v případě smartphonů s operačním systémem Android.

O tom, že se blíží konec podpory, budete včas informováni. „Než ukončíme podporu vašeho operačního systému, předem vás upozorníme v aplikaci a několikrát vám připomeneme, abyste provedli aktualizaci,“ uzavřeli experti.

Zdroj náhledové fotografie: antonbe / Pixabay, zdroj: Gearrice

Total
0
Shares