Xiaomi Pad 5

Nadšenec nainstaloval Windows 11 na populární tablet Xiaomi

  • Nadšenci spustili Windows 11 na tabletu Xiaomi Pad 5
  • A protože vše fungovalo bez problémů, otestovali jeho výkon v benchmarku

Operační systém Windows spustíte na ledasčem. Nemusí to být zrovna stolní počítač nebo notebook. Populární „wokna“ rozjedete třeba i na ledničce, chytrých telefonech nebo tabletech. O nějakém úžasném zážitku řeč být samozřejmě nemůže, ale tady jde hlavně o to to dokázat.


Nepřehlédněte: Žhavte telefony! Xiaomi v Česku rozesílá MIUI 13 a Android 12


Xiaomi Pad 5 je všestranný tablet s Androidem 11, který nepřestává překvapovat. Nejenže má slušnou výbavu, ale dokonce se na něm nyní podařilo rozjet i plnohodnotný operační systém Windows 11 pro AMR.

Výbavu nemá špatnou

A když už se to povedlo, proč tablet rovnou neotestovat v benchmarku Geekbench a nezjistit, jak je na tom s výkonem.

Připomeňme, že Mi Pad 5 (2021) je zařízení, které je postaveno na osmijádrovém procesoru Qualcomm Snapdragon 860 (SM8150-AC) a akcelerátoru Adreno 640. Konfiguraci doplňuje 6 GB RAM a úložiště velikosti 128 GB.

Prim ve výbavě hraje také desetipalcový IPS displej s vysokým rozlišením 2 560 × 1 600 pixelů, slušná baterie s kapacitou 8 720 mAh a čtyři stereo reproduktory.

Xiaomi s Windows 11

Tablet s Windows 11 získal v testu na jedno jádro 456 bodů, zatímco ve vícevláknových výpočtech 1 992 bodů. Pokud výsledky srovnáme s testováním na Androidu, který je v Mi Padu 5 předinstalovaný z výroby, činí ztráta výkonu 20 až 30 procent. To není vůbec špatné, vezmeme-li v úvahu, že pro Snapdragon 860 ve Windows 11 neexistuje žádná oficiální podpora, natož ovladače.

Zdroj náhledového obrázku: FONETECH.CZ

Total
1
Shares
1 komentář
  1. Spíš by mně zajímalo, jestli tam jde nainstalovat plnohodnotný Linux. To by bylo jiné kafe a ve spojení s externí klávesnici by to mohlo nahradit malý notebook…
    V takovém případě, kdyby byla vyřešená podpora grafického ovladače, to okamžitě kupuju !

Comments are closed.