Xiaomi MIUI 13

Naděje žije! Xiaomi pracuje na futuristickém Mi MIX 4. Dostane báječnou výbavu

Společnost Xiaomi usilovně pracuje na produktech, které se v prodeji objeví až v nadcházejících měsících. Mezi nimi přitom nemají chybět ani dva hi-tech smartphony s kódovými názvy Apollo a Verthandi z řady Mi MIX 4. Očekává se, že dotyčná zařízení budou mít snovou výbavu včetně velmi rychlých OLED displejů, které se budou přelévat přes jejich boky.

Poslední telefon z produktové řady Mi MIX byl vydán v roce 2018 a byl jím model Mi MIX 3. Od té doby příznivci této série na nástupce stále čekají. Nelze se tak divit, že mnozí už pomalu přestávají věřit, že na uvedení Xiaomi Mi MIX 4 vůbec kdy dojde. Naději jim přináší nová zpráva z mikroblogu Weibo, kde jeden uživatel s dobrými kontakty v Xiaomi uvádí, že firma nepracuje na jednom, ale rovnou na dvou telefonech z populární řady.

Modelová řada Mi MIX slouží k demonstraci nových technologií. Proto se očekává, že telefony, nebo minimálně jeden z nich, budou mít displeje obtékající téměř veškerou přední plochu jejich těla. Obnovovací frekvence bude nejspíše možné přepínat v několika krocích: tipujeme, ze na výběr bude 60 Hz, 90 Hz a 120 Hz.

Čím však nové Xiaomi vyniknou, tak to bude duální fotoaparát pod displejem. Celé by to mělo fungovat tak, že v případě, kdy uživatel bude chtít pořídit selfie, příslušná část displeje se zprůhlední, aby přes ni mohla snímat kamera. S podobným řešením už dříve přišlo OnePlus u svého Concept One.

Na zádech Mi MIX 4 pak očekáváme fotoaparát s rozlišením minimálně 108 Mpx megapixelů a uvnitř pak jen to nejlepší na trhu, tedy čipovou sadu Snapdragon 865 s bestiálním výkonem a podporou internetu 5G.

A asi nebudeme daleko od pravdy, když napíšeme, že telefony budou disponovat porcí až 16 GB RAM, a chybět nebude ani funkce reverzního bezdrátového nabíjení baterie. Operačním systémem se stane Android 11 zahalený do nadstavby MIUI 12.

Těšíte se na příchod nového Mi MIX 4? Koupili byste si takový telefon, i kdyby přišel na několik desítek tisíc korun? Dejte nám vědět v diskuzi. A mimochodem, Xiaomi dnes představilo nástupce zabijáckého Pocophone F1 se zajímavou cenou.

zdroj: GizChina

Total
27
Shares
2 komentářů
  1. Davide, přesně tak, píšeme taky nástupce Pocophone F1, čili F2 Pro 🙂

Comments are closed.