Nintendo Switch OLED herní konzole

Naděje padla. Nintendo pro výrobu konzole Switch OLED nemá žádné čipy

  • Nejlepší konzole od japonského Nintenda je stále vyprodaná
  • Šéf podniku nyní přiznal, že pro výrobu Switch OLED nejsou čipy

Nová konzole Switch OLED se vyprodala prakticky okamžitě, jak se začala prodávat. A zájem o tento herní systém společnosti Nintendo nepolevuje ani po více než dvou měsících od uvedení do prodeje.


Nepřehlédněte: Nintendo Switch OLED je v Česku beznadějně vyprodaný!


Nová konzole Nintendo Switch OLED je v obchodech od 8. října, a to ve dvou barevných provedeních: v bílé a neonové červené/modré. Sluší se nicméně zmínit, že se okamžitě vyprodala a většina skladového zboží zmizela už v předobjednávkách.

Zájem o Switch OLED je stále obrovský

Zájem o konzoli je bohužel nadále tak vysoký, že jej Nintendo nestíhá uspokojit. Mnoho lidí stále čeká na nevyřízené objednávky a kdy se svých přístrojů dočkají, není vůbec jasné.

Šéf Nintenda Shuntaro Furukawa v rozhovoru pro deník Kyoto Shimbun uvedl, že situace není příznivá a kvůli nedostatku čipů se konzolí v následujících měsících vyrobí minimum. Nadále tak platí, že Switch OLED je naprosto nedostatkové zboží a lepší to nebude ani v nejbližší budoucnosti.

Nintendo Switch OLED
Nintendo Switch OLED | foto: Nintendo, oficiální

Ostatně stačí se podívat do nabídek jednotlivých českých obchodů. Sem tam se pár kusů na skladě objeví, patrně ze zrušených předobjednávek, ale jinak je Switch OLED vyprodaný. Netřeba dodávat, že když už je konzole dostupná, snaží se toho některé obchody finančně využít a cena přístroje je mnohem vyšší než je ta doporučená výrobcem.

Lepší displej a nový stojánek

Připomeňme, že nedostatkový Switch je vybaven sedmipalcovým OLED displejem. Konzole má také polohovatelný stojánek a výrobce mezigeneračně vylepšil i audio a konektivitu, kdy dokovací stanice dostala vlastní port pro síťové připojení. Doporučená cena Switch OLED pro tuzemský trh je stanovena na 9 490 korun.

Total
0
Shares
1 komentář

Comments are closed.