Baterie, telefon

Nabíjíte svůj telefon přes noc pomocí rychlé nabíječky? Nedělejte to, ničí to baterii, varují experti

  • Nabíjíte svůj chytrý telefon obvykle přes noc?
  • Pokud používáte rychlou nabíječku, tak neděláte úplně dobře

Smartphony se dnes umí nabíjet čím dál rychleji. Ačkoliv tomuto prvku výbavy mnozí uživatelé stále nepřikládají takovou váhu, je to opravdu skrytý klenot. Jak však ukazuje nová studie, ne vždy je rychle nabíjení skutečným přínosem. Upozornil na to server MovilZona.


Nepřehlédněte: AI války: Začíná hon za obecnou umělou inteligencí. Kdo bude tahat za delší konec provazu?


Nabíjíte svůj telefon přes noc?

Zapomínáte včas připojit svůj smartphone k nabíječce, načež netrpělivě sledujete stav baterie a neúprosně docházející čas? Mobilní výrobci mají řešení: modely podporující rychlé nabíjení. Pár minut v nabíječce jim zajistí dostatek energie na několik dalších hodin.

Mít v telefonu nejnovější dostupné technologie však nemusí být vždy ku prospěchu. Odborníci varují, že používání rychlého nabíjení přes noc může mobilu uškodit více, než si dokážete představit, a to i v případě, že vlastníte smartphone s nejnovějšími technologiemi.

Lidem, kteří své telefony nabíjí nejčastěji v průběhu noci, odborníci doporučují použití pomalé certifikované nabíječky, aby zamezili nadměrnému zahřívaní telefonu a degradaci baterie. Kdo nabíjí přes noc pomocí rychlých nabíječek, může prý časem počítat se snížením kapacity baterie.

Překvapený muž, telefon
Zdroj: Freepik / Freepik

Jak mobil efektivně nabíjet?

Co se týká dalších aspektů, velkou roli hraje také míra nabití baterie, která se v ideálním případě pohybuje na hranici mezi 40 až 80 procenty dobití. Jakákoliv nižší nebo vyšší hodnota ji nadměrně zatěžuje a akumulátor tak ztrácí svou efektivitu.

Pro zachování kapacity a prodloužení životnosti baterie je také důležité nevystavovat telefon příliš vysokým či nízkým teplotám. Proto není příliš vhodné dávat nabíjející se mobil na noc pod polštář. V takovém případě nehrozí jen degradace baterie, ale i exploze smartphonu, což pro jeho majitele může mít nedozírné následky.

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: MovilZona

Total
0
Shares
1 komentář
  1. Už dva roky každý den nabíjím svůj mobil přes noc velmi pomalou 2,5W nabíječkou a téměř nikdy ne do 100% a stejně už je na baterii viditelný pokles kapacity okolo 25%.

Comments are closed.