Baterie, telefon

Nabíjíte svůj telefon přes noc? Podle expertů děláte obrovskou chybu a tady je proč

  • Nabíjíte svůj chytrý telefon obvykle přes noc?
  • Podle odborníků neděláte vůbec dobře

Nabíjíte váš chytrý telefon stále častěji a netušíte proč? Možná je zakopaný pes v tom, že ho špatně nabíjíte. Ukažme si, co udělat pro to, aby baterie vašeho mobilu zůstala v co nejlepší kondici. 


Nepřehlédněte: Vědci našli za humny vzácnou černou díru. Pohyb hvězd v její blízkosti připomíná rojení včel


Nabíjíte svůj telefon přes noc?

Životnost baterie se neodvíjí pouze od stáří telefonu. Roli v tom, jak dlouho smartphone nabitý vydrží, hraje mnoho dalších faktorů, včetně extrémních teplotních výkyvů nebo vašich nabíjecích návyků. Co myslíte: Vyplatí se například nabíjet smartphone přes noc?

Podle deníku USA Today Apple tvrdí, že ponechání plně nabitého iPhonu po delší dobu může mít vliv na kondici baterie telefonu. Stejného názoru jsou i ostatní výrobci telefonů, včetně společností Nokia, Samsung nebo Huawei.

„Nenechávejte telefon připojený k nabíječce po dlouhou dobu nebo přes noc. Udržování úrovně nabití baterie co nejblíže středu (30 až 70 %) může účinně prodloužit životnost baterie,“ radí čínský Huawei. Jakákoliv nižší nebo vyšší hodnota ji nadměrně zatěžuje a akumulátor tak ztrácí svou efektivitu. Cílem uživatele tedy je, aby udržoval telefon nabitý, ale ne úplně.

Překvapený muž, telefon
Zdroj: Freepik / Freepik

Hrozí nejen ztráta kapacity, ale i zdravotní rizika

Mít v telefonu nejnovější dostupné technologie nemusí být vždy ku prospěchu. Odborníci varují, že nabíjení přes noc může mobilu uškodit více, než si dokážete představit, a to i v případě, že vlastníte telefon s maximální možnou výbavou.

Kromě toho, že nabíjení zařízení přes noc poškozuje životnost baterie, může také představovat zdravotní a bezpečnostní riziko, pokud si nedáte pozor na to, kde telefon necháváte nabíjet. Nabíjení je totiž obvykle spojeno s určitým stupněm zvýšení teploty, a pokud se něco pokazí, hrozí nebezpečí.

Proto byste neměli smartphony strkat pod polštáře nebo je nabíjet na lůžkovinách. V takovém případě nehrozí jen degradace baterie, ale i exploze smartphonu, což pro jeho majitele může mít fatální následky.

Zdroj náhledové fotografie: StockSnap / Pixabay, zdroj: USA Today

Total
0
Shares
5 komentářů
  1. Ano nabíjím a nennekazim. I na to jsou funkce jako dobití poslední části až před odpojením a nebo možnost použití slabší nabíječky i pro starší telefony. Asi Apple takové nyní už základní funkce nemá a redaktor tupě opsal jiné tupouny. Takže díky za napsání nesmyslu

  2. Kromě strkání mobilu do peřin atd…je článeček absolutní nesmysl. Od počátku věků nechávám mobily v nabíječce přes noc a nikdy neklesla kapacita do těch 2-4 roků než tel zastaral že by baterka druhý den večer měla míň jak 60%. Takže další článek naprosto o ničem.

  3. Věřím, že to telefonům úplně nesvědčí, ale nic se nemá přehánět. Používám smartphony co přišly na trh a až na výjimky je nabíjím přes noc (a že jsem jich měl…) a nikdy se nic nestalo. Stejně tak jsem nikdy nepoužil žádnou ochrannou folii nebo dokonce sklo a světe div se, displej bez poškození i bez škrábanců. Je to o přístupu. Chovám se k telefonům slušně, nikoli přehnaně opatrně. Ale samozřejmě s nimi neházím, nedávám je do kapes s dalšími předměty a tohle stačí. Vše ostatní je jen marketing a další peníze o jejichž nutnosti je vydat, se vás výrobci snaží přesvědčit…

Comments are closed.