Musk koupil Twitter

Na Twitter se valí další pohroma. Čelí žalobě USA, může za to Musk?

  • Twitter odkoupil Elon Musk
  • Celý transfer se však komplikuje
  • Do záležitosti vstupuje vláda USA

Twitter si v poslední době prochází velmi turbulentním obdobím, které je však prý pouhou špičkou ledovce. Nejenže existují pochybnosti z pohledu počtu falešných účtů, na které upozorňoval Elon Musk, ale objevují se i nové důkazy, že platforma s daty uživatelů kupčí.

Kladivo na Twitter

Jde přitom de facto o stejný scénář, kterým se v minulosti nechvalně proslavil Facebook. Server 9to5Mac s odvoláním na CNN uvádí, že vláda Spojených států má ohledně nakládání s daty uživatelů velké pochybnosti.


Nepřehlédněte: Češi, pozor na podvodníky! Nebezpečný virus šíří přes aplikace pro řidiče a falešné verze her


Musk vs. Twitter
Zdroj: Marten Bjork, Unsplash

„Podstatou žaloby jsou hrubé nedostatky ve vztahu k uživatelům a nakládání s jejich osobními údaji. Twitter se evidentně opakovaně dopouštěl nekalých praktik, klamavé reklamy a falešných záruk zejména v souvislosti s tzv. ‘Chráněnými účty’.”

— Filipe Espósito, 9to5Mac

Tvrdí, že v období mezi květnem 2013 a zářím 2019 Twitter své zákazníky opakovaně uváděl v omyl tím, když je ujišťoval, že údaje osobní povahy jako e-mailové adresy a telefonní čísla slouží výhradně k zabezpečení účtu.

Vládní experti nachází stále větší množství indicií, jež potvrzují, že tato data byla použita ve prospěch inzerentů kvůli cílené reklamě. Pokud bude podnik shledán vinným, čeká ho velmi mastná pokuta.

Zdroj náhledové fotografie: Souvik Berenjee, Unsplash (ilustrační)

Total
0
Shares