iPhone

Na opravu jednoho iPhonu jsou zapotřebí dva plné kufry nářadí. Nevěříte? Tak se podívejte!

  • Apple vám nově umožní opravit si iPhone doma, pošle návod i součástky
  • Vše dostanete ve dvou velkých kufrech
  • Připomínají zavazadla na dovolenou

Současná situace je taková, že pokud vlastníte iPhone a něco se vám na něm rozbije, máte jednu jedinou možnost – odnést jej do oficiálního servisu, kde vám jej vymění nebo opraví. Nemůžete si telefon rozmontovat sami, přišli byste o záruku. Brzy se to ovšem změní, Apple spustí program, který vám umožní opravit si telefon doma na koleně.


Nepřehlédněte: Podvodníci opět útočí na české mobily! Stačí jeden telefonát a máte po úsporách. Jak šmejdům nenaletět?


Oprava iPhonu doma

Společnost Apple na konci loňského roku všechny překvapila oznámením, že nechá uživatele doma opravovat své notebooky a telefony iPhone. Zájemcům plánuje dodávat náhradní součástky, manuál a také potřebné nářadí na opravu.

Služba Self Service Repair má být nejprve dostupná pro modely iPhone 12 a iPhone 13, později se mají přidat i MacBooky. Program bude zpočátku fungovat pouze ve Spojených státech, ale v druhé polovině roku se rozšíří do dalších zemí. Doufejme, že se dostane i do České republiky. Kutilů, kteří by si mobil rádi opravili sami, se u nás jistě najde víc než dost.

Dva plné kufry nářadí

Ve speciálním obchodě Applu má být dostupných až 200 druhů náhradních dílů a potřebných nástrojů. Cena balíčku se bude odvíjet od druhu opravy. Například displej iPhonu 13 Pro Max neopravíte levněji než za 269 dolarů, v přepočtu 6 300 korun. A protože holýma rukama to nepůjde, Apple přichystá speciální nářadí.

Za zapůjčení opravárenské sady na týden si firma naúčtuje 49 dolarů. Za tyto peníze dostanete nářadí ve dvou velkých kufrech, abyste už nikde nic nemuseli shánět. Jak dokazuje příspěvek na Twitteru, když k vám domů přijde instalatér na opravu vodovodní baterie, vezme si s sebou určitě menší kufr, než jaký vám Apple pošle na opravu jednoho rozbitého iPhonu. Zajímavé.

Zdroj náhledové fotografie: Fili Santillán / Unsplash

Total
0
Shares