SpaceX

Na louku farmářů v Austrálii dopadly trosky vesmírné lodě americké SpaceX. Tvrdí, že je prodají na Ebay a vydělají miliony

  • Na dva australské farmáře se usmálo obrovské štěstí
  • Dostali se nečekaně k troskám vesmírné lodě SpaceX

Před několika dny se na pozemek dvou australských chovatelů ovcí zřítily kusy obrovského předmětu. O jeho původu se dlouho diskutovalo, ale předpokládá se, že se jedná o trosky vesmírné kapsle americké společnosti SpaceX. Oba muži již dali najevo, že se je pokusí zpeněžit na aukčním portálu Ebay, kde, jak očekávají, by za ně mohli dostat miliony dolarů.


Nepřehlédněte: Podvodné stránky se snaží z klientů Raiffeisenbank vylákat heslo do internetového bankovnictví


Obešlo se bez zranění

Dva Australané jsou teď zřejmě nejšťastnějšími chovateli ovcí na celém světě. Na jejich pastviny se totiž před několika dny zřítily obrovské kusy vesmírného plavidla společnosti SpaceX.

Za pomoci Brada Tuckera, experta z Australské národní univerzity, bylo vědecky ověřeno, že trosky skutečně pocházejí z vesmírné kapsle Crew Dragon, která byla součástí mise Crew-1 a vynesla na orbitu čtyřčlennou posádku.

Řekne si Musk o trosky?

Místní úřady uvedly, že si farmáři zatím mohou trosky plavidla na svých pozemcích ponechat. I když oba muži už dopředu počítají s tím, že prodejem kosmických artefaktů pohádkově zbohatnou, nemusí k tomu nakonec vůbec dojít – právně jsou trosky lodi totiž stále ve vlastnictví SpaceX, což potvrdila i Australská vesmírná agentura (Australian Space Agency).

Jedinou šancí tak pro oba farmáře zůstává, že se společnost SpaceX, která patří miliardáři Elonu Muskovi, neobtěžuje trosky nárokovat. Pokud by je nechtěla nazpátek, mohli by je prodat muzeu nebo je vydražit v nějaké aukci.

Zdroj náhledové fotografie: NASA, zdroj: DailyStar

Total
0
Shares