iPhone 14

Na Apple se valí pohroma. Nepokoje v čínské megatovárně na iPhony ho připraví o pohádkové tržby

  • Plánujete nákup iPhonu 14 Pro?
  • Pak vás musíme zklamat

Chcete pod stromeček nový iPhone 14 Pro? Tak to máte smůlu! Apple to letos nezvládl, ale není to tak zcela jeho vina. Velký podíl na tristní dostupnosti telefonů mají nepokoje v klíčovém čínském závodě v Čeng-čou, kde zpřísnění karanténních opatření vedlo k obrovským protestům.


Nepřehlédněte: Má Západ problém? Ruské letadlo soudného dne nyní komunikuje s jadernými ponorkami


Apple řeší nepokoje v iPhone City

Vývoj v továrně nadále zůstává nejistý a odhady ztráty produkce hovoří prozatím o šesti milionech kusů. Nyní bude hodně záležet na tom, jak rychle se společnosti Foxconn, která závod, jemuž se přezdívá iPhone City, provozuje, podaří vrátit lidi k montážním linkám. Pokud budou blokády pokračovat i v nadcházejících týdnech, produkce ještě klesne a problém se prohloubí.

Úřadům ve městě Čeng-čou se situaci nedaří dostat pod kontrolu již několik týdnů. Tisíce zaměstnanců Foxconnu uprchly v říjnu kvůli chronickému nedostatku potravin. Nahradili je noví zaměstnanci, kteří se však vzbouřili proti platovým a karanténním praktikám.

V Čeng-čou se vyrábí drtivá většina prémiových iPhonů 14 Pro a 14 Pro Max, což jsou nejžádanější smartphony Applu současnosti. Už dnes je zřejmé, že vánoční sezóna se cupertinské společnosti nevyvede dat, jak původně zamýšlela.

iPhone 14
Zdroj: FONETECH.CZ

V Česku jste bez šance

Sehnat aktuálně v tuzemských obchodech iPhone 14 Pro nebo iPhone 14 Pro Max se rovná zázraku. Že nijak nepřeháníme dokládá oficiální e-shop Applu, kde se dodací lhůta protáhla na 28. prosinec. Kdo si telefon objedná nyní, Štědrý den nestihne a bude bez dárku.

Připomeňme, že iPhone 14 Pro v České republice startuje na 33 490 Kč. Za větší iPhone 14 Pro Max v konfiguraci s 128 GB zaplatíte 36 990 Kč. Pokud vás zajímá, jak dlouho na nový telefon od Applu musí pracovat průměrný Čech nebo Slovák, klikněte sem. Statistika vás určitě překvapí.

Zdroj náhledové fotografie: FONETECH.CZ, zdroj: Bloomberg

Total
0
Shares